Włodawa. Życie i zdrowie małych pacjentów jest zagrożone?

Posłanka Anna Dąbrowska-Banaszek nagłośniła kwestię słuszności wprowadzania ostatnich zmian we włodawskim szpitalu. Wskazała, że zmniejszenie liczby łóżek na oddziale dziecięcym i liczby personelu do jednej pielęgniarki na dyżurze nocnym stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia małych pacjentów. Wskazała też na znaczną różnicę w kosztach związanych z wprowadzeniem zewnętrznego transportu medycznego.

– Myślę, że decyzje, które w tym momencie podejmuje pani dyrektor, nie są dobrymi decyzjami. Przy tej obsadzie pielęgniarskiej, nikt nie jest w stanie zagwarantować profesjonalnej opieki, pobytu, badań i leczenia.

– Czasami do pobrania krwi potrzebne są dwie osoby. Wiadomo, że to są mali pacjenci, którzy różnie reagują. Natomiast każde działanie musi być wykonywane z należytą starannością. Szpital działa w systemie 24-godzinnym, również w nocy mogą zostać przyjęci pacjenci, wtedy konieczne jest wykonanie diagnostyki. Fakt, że w nocy będzie jedna pielęgniarka, stwarza zagrożenie życia, to nie jest dobra decyzja w mojej ocenie – podkreśla posłanka.

Z kolei dyrektor szpitala wciąż powtarza w swoich wypowiedziach, że chciałaby otrzymywać na szpital większe fundusze.

Jaka jest ekonomika?

– Ekonomika jest taka, że każdy szpital ma możliwości otrzymywania większych funduszy poprzez realizację wysokospecjalistycznych procedur. W przypadku szpitala we Włodawie, kiedy został zlikwidowany OIOM, oddziały zabiegowe nie spełniają wymogów, żeby wykonywać takie procedury. W tym momencie nie jest kluczem likwidowanie łóżek, zmniejszanie liczby personelu, bo to tylko daje mniejsze możliwości opieki nad pacjentami, a jednocześnie mniejsze możliwości wykonywania różnych procedur – wyjaśnia posłanka.

Jej zdaniem sytuacja w szpitalu wymaga dogłębnej analizy, rozważenia zwolnienia liczby zatrudnionych osób, ale np. w administracji.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Włodawa. Życie i zdrowie małych pacjentów jest zagrożone?"

 1. super tydzień | 28 sierpnia 2023 at 12:48 |

  “Zdaniem pani Katarzyny, mieszkanki Włodawy, sytuacja szpitala jest tragiczna. – Uważam, że już dawno pani dyrektor szpitala powinna zostać zwolniona. To, co się tam wyprawia, jest straszne. Oddział dziecięcy nie funkcjonuje tak, jak trzeba, bo ludzie z dziećmi muszą jeździć do szpitali w Chełmie, Lublinie czy innych miastach. Wiem, że ordynator złożyła wypowiedzenie. Będzie też jedna pielęgniarka na dyżurze nocnym, więc moim zdaniem to za mało. Słyszy się dookoła, że wszyscy narzekają na to, co się dzieje. Oburzenie jest ogólne – mówi Katarzyna.”

 2. stworzenie sytuacji zagrożenia życia i zdrowia jest karalne. Czy jest w tym mieście prokurator?

 3. Aby uzdrowić szpital i wyeliminować tak nieodpowiedzialne decyzję zagrażające zdrowiu małych pacjentów NALEŻY POZBYĆ SIĘ TEJ NIEKOMPETENTNEJ I NIESPRAWIEDLIWEJ MOBINGUJĄCEJ PIELĘGNIARKI PSEUDO DYREKTOR.NA TACZKĘ Z NIĄ .WŁADZE MIASTA WSTYDZCIE SIĘ !!! TELEWIZJA JUŻ ZACIERA RĘCE!!!!

  • Za szpital odpowiada starostwo powiatowe we Włodawie. Starosta Andrzej Romanczuk i Pani dyrektor Teresa Szpilewicz.

   • za finansowanie lecznictwa zamkniętego (w tym szpitale) odpowiada NFZ, instytucja, którą obecna partia rządząca miała zlikwidować. A organem wykonawczym w powiecie nie jest starosta tylko zarząd powiatu i to zarząd rządzi tyle w temacie kto i co.

 4. Weźmy sprawy w swoje ręce.
  Odwołać Starostę! niech zabiera ze sobą tą babę, oraz Radnych którzy ponabierali wody w usta boją się odezwać zwołać Radę. Nic nie robią!!!
  Na stołkach siedzieć, ale w domu!!!
  We Włodawie to niedługo zostanie tylko zakład pogrzebowy.
  STRAJK, TV, radio
  Róbmy coś

 5. Obserwator | 28 sierpnia 2023 at 23:11 |

  Zgadzam się z przedmówcą w 100.procentach!!!Trzeba coś działać!!! Ni można patrzeć i tolerować samowolę tej baby i jej naczelnej – poleczniczki która bierze emeryturę i pracuje leżąc d…

 6. “Do Anonim: A te wszystkie ochłapy o których piszesz, 500 plusy i inne to przypadkiem nie z podatków ludzi. “a te ochłapy jak piszesz to ludzie godnie żyją chociaż są z naszych podatków. To pytam Pana anonima gdzie były nasze podatki za rządów PO-PSL jak nie dawali ochłapów?

 7. Weźmy sprawy w swoje ręce! | 29 sierpnia 2023 at 08:38 |

  Pan Andrzej Romanczuk zamiast zająć się sprawami szpitala bawi się w politykę. Zamiast zadbać o ludzi będzie sobie robił kampanię wyborczą do sejmu. Pisałam już do Pani Poseł w sprawie zorganizowania protestu pod starostwem i szpitalem. Każdy parlamentarzysta z naszego okręgu powinien się włączyć w nagłośnienie tej sprawy! Wysyłajcie wiadomości do każdego z nich. Im będzie nas więcej tym głośniej będzie o tym co dzieje się w szpitalu. To już nie są żarty. Sytuacja jest poważna. Co tydzień wychodzą nowe niepokojące informacje!

 8. Prokurator! Czy prokurator słyszy ? Czy głuchy na głos ludu? Przekręty lecą w tym szpitalu. I co ? Baba nietykalna ?

 9. Panie Romańczuk szybko trzeba złożyć propozycję Pani poseł Banaszuk na objęcie stanowiska dyrektora włodawskiej lecznicy. Widać że się zna i szybko wyprowadzi szpital na prostą. Bedzie dziecinny i SOR i własne karetki z załogami gotowymi do pracy. Na oddziałach nie po parę łóżek tyko na każdym odddziale co najmniej po 50. Więc starosto do dzieła. Szkoda że pani poseł odezwała się tak późno. bo już by było wszystko dobrze.

  • Obserwator | 29 sierpnia 2023 at 22:16 |

   Zgadza się !!! Wypieprzyć trzeba tę krętaczkę dyrektorkę i jej sługuskę niby emerytkę , są ludzie którzy poprowadzą szpital jak ludzie a nie jak MENDY .Napchać kieszenie sobie i swoim sługuskom. Już na co idzie dorobiła się pseudodyrektor i niektóre jej sługuski kosztem morderczej pracy pozostałego personelu!!!! Romańczuk otwórz oczy i działaj do jasnej cholery!!!

 10. mieszkaniec | 30 sierpnia 2023 at 17:28 |

  Mam chorego w szpitalu i on twierdzi że opieka jest ok i sama też zauważyłam, że wszyscy się starają, ale jak wszędzie jest też parę hamulcowych, którzy sypią piach w tryby czyli im gorzej tym lepiej, aż wstyd

  • Widzący!!!! | 30 sierpnia 2023 at 19:30 |

   Wstyd to tak rządzić szpitalem aby poniżać personel,robić wszystko by szpital popadał w długi, ograniczać łóżka, dokładać obowiązków tak aby pielęgniarkami i salowym pot po tyłku płynów i z szyderczym uśmiechem patrzeć na to!!! Kto trzyma ta babsko jako dyrektora rujnującego szpital!!!!!???? Wiśniewski to był dyrektor ale ludzi z sercem i pomysłem wykańcza się we Włodawie!!! Władze miasta zróbcie coś do cholery z tym babskiem i jej naczelną!!! Boicie się o własne dupy!!! Wkrótce na was ruszymy!!! ZBIERAJMY SIĘ DO ATAKU!!!

  • tak to prawda ale to nielojalny personel co się polityką zajmuje zamiast pracą czyli robią w swoje gniazdo.

 11. baba 2011 narobiła przekręty. wywalili z NFZ za te przekręty dyscyplinarnie -udało się odpowiedzialności prokuratorskiej. Romańczuk przygarnął i na stołek dyrektorski wsadził – we włodawie. Baba nadal wały kreci. Zastępczyni w stopniu zastępcy obecnej baby rozjeżdżała szpital w poniatowej – wypier….li. Romańczuk zatrudnił tu. Facet jak utylizator zbiera śmiecie. I teraz rozwalają nasz szpital.

 12. Wszystkie afery wyjdą jak przysłowiowe szydło z worka. zasygnalizuję tylko, a co się stało z pralnią na terenie szpitala, że te usługi świadczy firma z Warszawy. Słyszałem, że prowadzi ja ponoć syn dyrektorki. Przecież to się w głowie nie mieści, a koszty transportu 500 km. w obie strony. Oj prokuratura będzie musiała się zająć tym szpitalem, który już od wielu miesięcy funkcjonuje tylko na papierze. A gdzie jest Policja, która ma służby do tego powołane. Tam jest kopalnia do poprawienia statystyk organów ścigania.

  • Ludzie, jakbyście to co tutaj piszecie napisali do CBA, to tej dyrektorki dawno by nie było.

 13. Nie trzeba składać odrębnego zawiadomienia do CBA. Komentarze pod tym artykułem już stanowią podstawę do podjęcia czynności co najmniej sprawdzajacych

  • Kuzwa, jakby anonimowe komentarze stanowiły podstawę, to organy ścigania nie miałyby gdzie rąk wsadzić. Opamiętaj się! Nie czekaj aż ktoś zrobi coś za ciebie, tylko pisz, jak uważasz, że powinno to być sprawdzone.

 14. szlag mnie trafia . Pojeby pslowskie pozbywają się świetnego neonatologa . P dr.Marczuk wiele pokoleń prowadziła i życie ratowała tych maluczkich. Trzymają aferzystkę , klepią ten układ starosta i prawa nie ma . Albo niech służby wybiela kobitę i powiedzą ze jest czysta jak łza. czekam .

 15. To prawda!!! Pozbył s dr. Marczuk w białych rękawiczkach i oddział dziecięcy zamknie z.końcem września!!! Dopięła swego celu ta kutwa i jej sitwa!!@Romańczyk dałeś ciała!! Jak powiedział przedmówca, zbiera on wszystkie ochłapy i obsadza we Włodawie!!! A takie piękne miasto !!! Trzeba zawalczyć o oddział dziecięcy i nie tylko!!!! Trzeba powiadomić o tym Państwową inspekcję pracy o NIK ,ZEBRAĆ SIĘ I ZORGANIZOWAĆ PROTEST, NO I JESZCZE ZOSTAJE TVN, POLSAT!!!! Nie możemy patrzeć na na przekręty, samowolę, bezczelność, chamstwo, mobing i zastrasza?Anię i poniżanie pracowników!!!!

 16. To jest straszne brak szpitala i bicie piany.
  Odsłuchajcie dwie sesje rady gminy z Hanny z sierpnia tam zobaczycie jakie są wały z klubem sportowym.

 17. Romanczuk musi odejść | 2 września 2023 at 19:56 |

  Presja mam sens. Do Pana Romanczuka dotarło że nie dostanie się do sejmu i zrezygnował. Pewnie też dotarło do władz peezelu że jego obecność na liście będzie miał więcej negatywnego wpływu na wynik. To nasze pierwsze zwycięstwo!!! Dokończymy dzieła przy wyborach samorządowych i pogonimy to towarzystwo wzajemnej adoracji.

 18. Czy wam chodzi o szpital czy o koryto ?

 19. … a taki amerykański był i …poszedł w smrodzie szpitala. Cwaniak. Trója to najgorszy wynik. Lufa /5 to jest coś, ale być 3 to be.

 20. to jeszcze tej perfidnej baby nie wywalili? czyli chłopaki z zarządu za współudział chcą odpowiadać. Ciekawe.

 21. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content