Tour de Konstytucja. Była w Okunince, będzie w Chełmie

Na promenadzie w Okunince gościli: Igor Tuleya – sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, Danuta Przywara – socjolożka, działaczka społeczna, w latach 2008-2021 prezeska Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Piotr Maślak – dziennikarz Radia TOK FM, a także Kinga Dagmara Siadlak – adwokatka, prezeska Stowarzyszenia Adwokackiego Defensor Iuris. 

Fundacja Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych na czele z Robertem Hojdą, pomysłodawcą projektu, organizuje akcje w różnych miejscach w Polsce już od dwóch lat. Obecnie inicjatywa ma na celu przybliżenie istoty praworządności i zasad demokracji w świetle nadchodzących wyborów parlamentarnych oraz zaangażowania obywateli do szerokiego w nich udziału.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

23 komentarzy "Tour de Konstytucja. Była w Okunince, będzie w Chełmie"

 1. Dobry żart z praworządnością polityków w togach.Na ustach Konstytucja,która de facto zabrania im bawić się w politykę.

 2. Nie wiedziałem na liście prelegentów więcej niż jednego sędziego – więc skąd takie wnioski?

 3. Do Anonim. Obowiązkiem sędziów jest mówienie o prawie, wyjaśnianie ludziom jak działa. To co zrobił pis twierdząc, że mówienie o konstytucji jest mieszaniem w politykę jest po prostu chore.

 4. Sedzias Tuleja zachowuje się jak polityk a tego ustawa zabrania Gdyby chciał wyjaśniać prawo to może przyjeżdżac do Starostwawe Włodawie i swiadczyć pomoc prawna niodplatnie mieskancom powiatu (wyjasniać prawo) Ale gwarantuje ze tego nie zrobi bo wszystko opiera sie na kasie.

 5. Jaki koń jest każdy widzi. W Polsce wymiar sprawiedliwości jest w bardzo dużej części upolityczniony. Symbolem tego była wizyta najważniejszych osób związanych z sądami w siedzibie PO w Warszawie. Nie wspomnę o udziale sędziów na marszach i spotkaniach organizowanych przez opozycję.Do tego dodam prowokację dziennikarską w Gdańsku, gdzie sędzia był gotowy do wydania wyroku, który podyktuje Tusk.. Wymiar sprawiedliwości w Polsce cieszy się bardzo małym zaufaniem wśród Polaków, a specjalna “kasta” nie pozwala go zreformować.

 6. “Kasta”,drugi sort itp. Jak łatwo jest osądzać i stygmatyzować ….

 7. DO anonim: Czyli teraz po reformie zbyszka jest niby lepiej? Kucharka z trybunału nie potrzebuje nawet telefonu z nowogrodzkiej, żeby wydać właściwy dla władzy wyrok. O tych nieudacznikach od kar dla sędziów nie napiszę, bo nie będę tutaj przeklinał.

 8. System sprawiedliwości zawsze u nas kulał, ale tak żle jak jest teraz to nigdy nie było.Ludzie nie mają o tym pojęcia dopóki ich to osobiście nie dotknie.Póżniej będzie juz tylko płacz i zgrzytanie zębów

 9. Mam jedno pytanie. Załóżmy że masz firmę i w sądzie masz spór z naszym państwem. O wydanie decyzji administracyjnej, zwrot podatku czy coś podobnego. Czy chciałbyś żeby twoją sprawę rozstrzygał sędzia od zbyszka z.? Czy może lepiej ktoś taki jak Sędzia Tuleya, co to się nie boi podjąć decyzję?

 10. Nie odpowie – bo PiS da 🙂 800 plus, 13-14 emeryturę – w mentalności wielu Polaków to rząd rozdaje pieniądze bo ma, nie rozumieją żeby dać to trzeba komuś zabrać. I tak to koło się kręci. Zobaczcie co się stało we włodawskim samorządzie? Burmistrz związany z SLD, od lat nie było ( chyba że się mylę) zastępcy. I Hoop jest zastępcą z PiSu i zaczynają wszem i wobec ogłaszać co to rząd dla Włodawy i akalicy będzie robił.

  Ten plakaty z miłości do Włodawy:))
  W każdej wiosce i mieścinie w woj. Lubelskim takie wiszą. A gdyby zapytać tych zakochanych w naszych miastach gdzie są te miasta i jakie mają potrzeby….jakiej odpowiedzi się spodziewacie?

  O skali nepotyzmu, głupoty i złodziejstwa i za rządów PiS to książki można pisać.

  Jarosław K. chciałby aby jego prawda była najprawdziwsza. Zwróćcie uwagę w dyskusjach na każdym poziomie,polityk PiS czy popierający PiS jeżeli nie ma argumentu to odpowiada wina Tuska,UE lub DE.

  Przykre to ale prawdziwie.
  Na koniec chciałbym pozdrowić.
  Prezesa Obajtka,
  Poszukiwaczy rakiet – idzie sezon na grzyby może ktoś znajdzie pozostałe dwie zguby.
  Komendanta Głównego Policji no i oczywiście wiceministra Wąsika
  Cały MON i nasz system radarowy i wszystkich specjalistów którzy ten system obsługują no i służby prasowe które zawsze rzetelnie i profesjonalnie informują społeczeństwo.

  To tyle jeżeli ktoś chciałby pozdrowić władze to piszcie może ktoś przeczyta….

 11. Przepraszam bo zapomniałem – pozdrawiam Prezydenta RP Andrzeja Dudę co to w poniedziałek podpisuje ustawę a w czwartek podważa swój podpis na dokumencie

 12. Do Olo: W punkt …

 13. Do OLa – Nikomu nie trzeba zabierać jak się okazało ( chyba , że kombinatorom, którzy za poprzedniej władzy doili państwo z każdej stron). Pamiętamy ze ” piniędzy nie ma i nie będzie” czy Tuskowe “zakopane pieniądze”. Oczywiście trzeba było na drogie wina i ostrygi dla wierchuszki partyjnej, właściwie docenić sędziów, którzy byli jak sami siebie nazwali” specjalną kastą” i gotowi byli na telefon od Tuska wydawać wyroki lub stosować doktrynę Neumana. Ale ja się nie dziwię przecież minister Sienkiewicz z PO określił ten stan jako “państwo teoretyczne”. A nasz teren Polski wschodniej minister Karpiński ( a jakże z PO) w szczerej rozmowie przy winku i ostrygach określał ” a ch.. z tą Polską Wschodnią”.A obecna władza daje środki, które konsumowały wcześniej mafie vatowskie, kombinatorzy Polakom. Tamtych nie było na to stać. Wybór jest prosty.

  • Jak nie zabierają? A chlebek i masełko to po ile mamy orzez nich? Mateuszek się cieszy bo jak inflacja wysoka to dochód z podatków duży i można nierobom dać socjal…ale to trzeba dodać 2 do 2 żeby coś pojąć…

 14. Zapytaj Morawieckiego o działki we Wrocławiu,Sasina o 70 mln za wybory kopertowe, może porozmawiaj z kimś o lotnisku – widmo pod Baranowem, o szczelnym murze na granicy, o pośle Mejza, o 2 mld PLN na TVP PiS bo i wielu kwiatkach które nie dotarły do wielu ludzi bo TVP o tym nie informuje.
  Nie twierdzę,że rządy PO to samo dobro ale takigo złodziejstwa nie było w PL nawet za PRL

  I jeszcze jedna rzecz zapytaj Morawieckiego ile to jest miska ryżu – bo to Panie Anonim nie dotyczyło tylko Polski Wschodniej ale całego kraju.

  Jak powiedział organista Białystok to nie cały kraj.
  Pozdrawiam

 15. Za to możecie głosować na 1 z pisu, alkoholika i kryminalistę ułaskawionego przez prezydenta przed uprawomocnieniem wyroku…

  • Coś słyszałaś ale nie do końca..Tam wtedy nie było żadnego wyroku.Prezydent D sprawie ukręcił łeb zanim do niej doszło.I to było nie do końca po prawie.Prezydent może ułaskawiać skazanych,a pan K nie był jeszcze.Tak jak prezydent K ułaskawiał swoich znajomych w ostatnim dniu swojej prezydentury.Mimo prawdy co bolała w oczy,to wszystko pod względem prawnym było OK Z panem kandydatem z Chełma panem K ,to sprawa ma jeszcze ciekawy wątek.Mogli mu zabrać immunitet i sądzić aż miło ale kogo zabrakło na głosowaniu sejmowym ?Przeciwników politycznych z Platformy.Specjalnie się nie stawili bo to wszystko jedna klika jest i chucpa.W tv ujadają na siebie ale jak kamery się wyłączą piją wódkę razem i śmieją się ze społeczeństwa.Na pohybel czarnym i czerwonym.

 16. Też przyznaję rację dla Ola, chociaż PO to nie moja bajka. Anonim to pewnie Pan Vice z miasta. Kulturalnie odpowiada i wierzy w to co mówi, to trochę infantylne ale mam wrażenie że szczere z jego strony. Lepszy jest niż te inne farbowane lisy typu np. Pawłowska.

 17. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content