Włodawa. Zainwestują w mieszkania czynszowe

W mieście, w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM), powstaną mieszkania czynszowe dla rodzin, których nie stać na kredyt. Wybuduje je spółka SIM Lubelskie (z siedzibą w Kraśniku), w której nadbużańskie miasteczko ma udziały. Na ostatniej, nadzwyczajnej sesji zielone światło projektowi dali miejscy radni.

Spółkę powołano do życia w kwietniu ubiegłego roku. To pierwszy SIM na Lubelszczyźnie, a 27 w Polsce. Do projektu przystąpiło 17 gmin: Krasnystaw, Kraśnik, Chełm, Hrubieszów, Izbica, Janów Lubelski, Leśniowice, Łuków, Opole Lubelskie, Ryki, Siennica Różana, Międzyrzec Podlaski, Niemce, Szczebrzeszyn, Terespol, Tomaszów Lubelski oraz Włodawa.

– Adresatami SIM-ów są rodziny, które nie posiadają własnego mieszkania, a ich dochody nie pozwalają na skorzystanie z kredytu hipotecznego. Mają jednak pieniądze, bo pracują i zarabiają, na to, by regularnie opłacać czynsz. Chodzi o osoby i rodziny, które nie kwalifikują się do skorzystania z mieszkań socjalnych czy komunalnych. Mieszkania SIM-owe będzie można z czasem wykupić na własność – wyjaśnił radnym burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

3 komentarzy "Włodawa. Zainwestują w mieszkania czynszowe"

  1. Będzie identycznie jak z TBS czynsze będą astronomiczne. Tylko zgarniać kasę od ludzi będą samorządowe a nie państwowe spółki. To inicjatywa samorządowa, stworzona po tym, jak zorientowano się ile kasy zarabia na tym skarb państwa.

  2. zalecam duża ostrożność, piękne hasło wyborcze może tak być jak z firmą Wilgarten czy jakoś tak.

  3. tylko kto będzie w tych mieszkaniach mieszkał, skoro Włodawa się wyludnia? przerobią na socjalne?

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content