Włodawa. Rządowe pieniądze przeznaczą na drogi

32 mln 700 tys. złotych – tyle pieniędzy dostaną w sumie trzy włodawskie samorządy – miasto, gmina i powiat. Powody do zadowolenia mają jednak tylko dwa z nich. Najwięcej rządowych pieniędzy, bo prawie 14 mln złotych otrzyma Włodawa.

Rząd rozdzielił pieniądze z Polskiego Ładu. Na największe wsparcie w naszym powiecie może liczyć miasto Włodawa. Miliony trafią też do powiatu włodawskiego. Najmniej przypadło w udziale gminie. Samorządy przeznaczą fundusze głównie na remonty i przebudowę dróg, ale nie tylko.

Kolejne miejskie ulice doczekają się remontu

4 mln 750 tys. złotych – taką kwotę przyznano miastu na modernizację ul. Wspólnej. Chodzi o fragment od drogi wojewódzkiej nr 812 do drogi nr 816. Teraz droga jest w części z betonowej płyty, a w części gruntowa.

– Czas najwyższy to zmienić. Już niedługo ul. Wspólna będzie trasą z prawdziwego zdarzenia, którą w przyszłości będziemy traktować jako północną obwodnicę Włodawy – argumentuje Wiesław Muszyński. Ul. Wspólna ma zostać zalana asfaltem, wzdłuż pojawią się chodniki i ścieżka rowerowa oraz latarnie. Projekt zakłada również budowę parkingu przy znajdującym się obok cmentarzu komunalnym.

Magistrat będzie mógł też zainwestować w inne drogi biegnące przez miasto. Na liście są: Wiejska, Krzywa, Klasztorna, Saperów, a także 9. Pułku Artylerii Ciężkiej i ul. Sztabowa. W planach jest też budowa dróg wewnętrznych na os. Kamiennym i Ceglanym. Na ten duży projekt miejskim urzędnikom udało się pozyskać aż 9 mln 970 tys. złotych.

– Cieszymy się, że nasze wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone, tym bardziej że dotyczą inwestycji drogowych, o które od dawna zabiegają mieszkańcy – powiedział nam burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

24 komentarzy "Włodawa. Rządowe pieniądze przeznaczą na drogi"

 1. A przy pancerniaków to Mały Wiesiek nie mieszka przypadkiem? Szybko kasa się znalazła 🙂

 2. ,,aktywiści” włodawscy !!!!! może tym razem przejście ,,snajperów” od Netto do Martes,Mycenter,KiK …..??????????????????

  • Jest tyle ważniejszych potrzeb, że jakieś tam przejście na uboczu miasta na pewno nie powinno być priorytetem. Krzykacze niech zrobią zrzutkę i sobie zbudują, skoro to dla nich takie ważne!!!

 3. Odpowiedż gpdna pisowca.

 4. Odpowiedż godna pisowca.

 5. A kiedy Nadstawna zaczyna się od pięknego zabytkowego Rynku i doły za nogi połamać można. To taka wizytówka Włodawy

 6. odporny propagandzie | 11 czerwca 2022 at 19:36 |

  Czy te pieniądze są już na koncie Urzędu, czy Burmistrz ma taki wielki kartonowy bon od Sasina bez pokrycia-pieniądze w UE – Praworządność.

 7. Droga na cmentarz komunalny fatalna, nieboszczyk mało z trumny nie wypadnie.

 8. Lubartów | 13 czerwca 2022 at 08:26 |

  Tylko władza się zmieniła i Lubelszczyzna z setkami milionów na drogi. Wystarczy zerkną na Chełm czy Lubartów

 9. Sami swoi.

 10. To może warto zrobić z tych pieniędzy expresówkę do specjalnej strefy ekonomicznej, by szybciej dojeżdżały wszystkie firmy, których tak wiele ściągnął wodzirej.

 11. Jak odsuneli PO i PSL od wladzy na drogi jest 5 razy więcej dofinsowan w samorządach

 12. I paliwo 2 razy droższe, i inflacja 14%, i gaz droższy, i energia elektryczna droższa, i uposażenie parlamentarzystów wyższe, i premier dobrze działkę sprzedał i extra obligacje wykupił,i ogólnie Polska to kraj miodem i mlekiem płynący, a pisowcy i ich pslowsko peowsko sldowska opozycja dobrze się bawi na koszt polskiego społeczeństwa.

  • dalej oglądaj tvn i czytaj wyborczą, a przekonają cię ,że liście z drzew wcześniej opadają….bo nie ,,ten” rząd ….

 13. Do maly: widać mały rozum u Ciebie, napisz gdzie powyżej jest nieprawdziwe stwierdzenie?

 14. czytelniczka | 19 czerwca 2022 at 18:01 |

  Duża część pieniędzy wyrzucona w błoto. Proponuję wykonać drogę do cmentarza, parkingi i to zakończyć i nie ciągnąć dalej. Przecież tam dalej mieszka tylko kilka osób, ale Modliszka ma chody u burmistrza. Obwodnicą jest przecież ul. Żołnierzy WiN, tylko kilka metrów wcześniej. Włodawa bogata, skoro asfalt i chodniki w polu dla kilku osób.

  • bob budowniczy | 19 czerwca 2022 at 18:31 |

   co za durnoty, pojedź babo dalej niż na cmentarz to zobaczysz ile tam powstaje nowych budynków

  • Czytelniczka ma sporo racji,to się rzuca w oczy, obwodnica na obwodnicy .A co powstaje to większości powstało już dawno WIN nie Ameryka,każdy może sam sprawdzić.
   ps kim jest towarzysz modliszka

   • w czym ma rację, jak to jest jak P. od 2050 wypowiada się na ten temat, przecież ta Pani nie ma bladego pojęcia, o modzie to rozumiem

 15. czytelniczka | 22 czerwca 2022 at 18:59 |

  Ależ mi i obwodnica, a na remont dalszej części betonówki to będziemy czekać jeszcze 30 czy 45 lat? To nie towarzysz, a towarzyszka Modliszka mieszka w polu i tam ma być asfalt.

  • mieszkaniec | 22 czerwca 2022 at 23:18 |

   Niech Pani pojedzie tam rowerem, trzeba zobaczyć nową sieć kanalizacyjną, wodociągową. A tak na marginesie to jakie ma Pani wykształcenie, bo pisać aby pisać to chyba za mało.

 16. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content