Włodawa. Mają własny warsztat. Wiosną zaczną naprawiać rowery

Inwestycja pochłonęła prawie 100 tys. zł, ale było warto się postarać, by ją zrealizować. Wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej “Kamyk” we Włodawie od wiosny będą mogli naprawiać rowery we własnym profesjonalnym warsztacie. Potrzeba istniała od dawna, w ubiegłym roku zaczęto szukać środków, a teraz marzenia urzeczywistniają się…

Wszystko zaczęło się od akcji Mariusza Grabskiego, który założył internetową zrzutkę i wyruszył w Polskę rowerem, aby zebrać środki na warsztat rowerowy dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej “Kamyk” we Włodawie. W ubiegłym roku tuż przed wakacjami pierwsze kilometry pokonał razem ze starostą włodawskim Andrzejem Romańczukiem. Podróż trwała około miesiąca i zakończyła się przy placówce. Do pokonania było ok. 3,5 tys. kilometrów. 

Trasa nie jest dla mnie wielkim wyzwaniem. Chciałbym, jadąc granicami Polski, promować tę akcję i zbierać środki. Placówka liczy 14 dzieciaków, które założyły grupę rowerową. Jeździłem z nimi kilka razy. Znam je wszystkie. Mają częste awarie, a brak pieniędzy na naprawy czy przekazanie sprzętu do serwisu – mówił dla Onetu podczas rajdu Mariusz Grabski.

Dzięki akcji udało się zebrać 32 tys. złotych. Pieniądze te zostały przelane na specjalnie utworzone konto w Starostwie Powiatowym we Włodawie. Placówka pozyskała jeszcze 60 tysięcy z grantu od Fundacji PGE. Z pozyskanych środków udało się postawić solidny budynek. Kwota zebrana podczas zrzutki posłuży na wyposażenie obiektu w niezbędny sprzęt.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Włodawa. Mają własny warsztat. Wiosną zaczną naprawiać rowery"

  1. Jak zwykle redatorzyna Zakrzewski nie zająknął się słowem, że w pozyskanie środków z PGE byli zaangażowani pan Madziar z burmistrzem Holaczukiem. Starosta Romańczuk palcem nie dotknął by pomóc placówce.

    • Pan Starosta Romanczuk pewnie zajęty liczeniem długu szpitala który ma sięgnąć 35 mln zł. Personelu brakuje, oddziały zawieszane gdzież więc idą te pieniądze? Warto było się przyjrzeć kosztom utrzymania rozbuchanej administracji szpitala i zarządu powiatu. Tylko Pan Zakrzewski (pracownik Pana Starosty Romanczuka) raczej o tym nie napisze.

  2. Radny Piotr Gorgol również się zaangażował w pomoc placówce.Dziekujemy Panowie

  3. Starosta nie wystartował bo nie potrafi pedałować……:-)

  4. Piotr brawo jeszcze jak zadziałasz ze szpitalem będzie super
    tak działać brawo

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content