Wielka siła ludzkich serc

O tym, jak wielka jest siła bezinteresownej pomocy, przekonała się pani Marlena z Korolówki (gm. Włodawa). Matka piątki dzieci pod koniec listopada straciła dach nad głową w wyniku pożaru. Dzięki zbiórkom, pomocy sąsiadów, firm i instytucji Sylwestra mogła spędzić w odbudowanym od podstaw domu. – To prawdziwy cud i nie wiem, jak wyrazić swoją wdzięczność i podziękować tym wszystkim ludziom dobrego serca – mówi kobieta.

Pani Marlena ponad rok temu dostała dom od swoich rodziców. Budynek nie był w najlepszym stanie, ale kobiecie udało się bardzo szybko go wyremontować. Mieszkała w nim wraz z piątką swoich dzieci. Pod koniec listopada rodzinę dotknęła tragedia. W domu była wtedy tylko najstarsza córka pani Marleny i to ona zauważyła dym na poddaszu. Natychmiast wybiegła na zewnątrz i wezwała pomoc. Po przyjeździe strażaków budynek płonął już bardzo mocno. Spalił się cały dach, poddasze, kuchnia, łazienka, nad częścią domu zawalił się strop.

Firma Kral z Orchówka zasponsorowała mi całą armaturę łazienkową i kuchenną, Szkoła Podstawowa nr 3 zakupiła instalację elektryczną, którą za darmo położył Tomasz Żelechowski, dużo pieniędzy na dobudowę domu zebrano w MPGK Włodawa, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Międzygminnym Związku Celowym. Stowarzyszenie Piątka Plus zorganizowało świetną pomoc w postaci darów, środków czystości i żywności.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

Skip to content