Sztuczna afera z pediatrią

W ubiegłym tygodniu we Włodawie pojawiły się pogłoski, jakoby oddział dziecięcy szpitala nie tylko był przepełniony, ale miało na nim brakować również rąk do pracy. W mediach społecznościowych znowu padły zapowiedzi petycji w obronie pielęgniarek tam zatrudnionych. Rzeczywistość, jak to często bywa, okazała się zgoła inna.

We Włodawie, tak jak i w wielu innych miejscach kraju, trwa epidemia grypy. Odwiedziny w szpitalu są ograniczone. W ubiegłym tygodniu w mediach społecznościowych pojawiły się błagalne apele, podobno rodziców dzieci przebywających na pediatrii, którzy stanęli w obronie zatrudnionych na oddziale pielęgniarek.

Według ich relacji kobiety mają nawał obowiązków, muszą wypełniać zadania przewidziane normalnie dla salowych, a wszystko przez przepełniony do granic możliwości oddział. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja u źródła. Jak informuje Teresa Szpilewicz, dyrektor SP ZOZ we Włodawie, na dzień 5 stycznia na pediatrii zajętych było 11 z 14 dostępnych na nim łóżek. – Do obsługi tych pacjentów mamy dwie pielęgniarki, dwóch lekarzy oraz salową.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Sztuczna afera z pediatrią"

 1. Sztuczna afera? A może to pomówienie wyprodukowane przez ten portal?

 2. prawdziwa cnota krytyki się nie lęka. Szpilewiczowa “uscibiła” pediatrię na ginekologii ( olszewski w grobie się przekręca ) Teraz mało miejsc, Oddział pediatryczny był wzorcowy – pozbyła się dr. Hauzera. Romańczuk przyklepał to! Rodzice mieli ekskluzyw i o to chodziło. Baba zniszczyła to co dobre dla dzieci. Romańczuk przyklepał to ! Zlikwidowała SOR i OIOM. Romańczuk przyklepał to! Przerost administracyjny w kadrach. Romańczuk klepie to! Zarząd Powiatu łyka jak pelikan jej opowieści i wizje rozwoju , a baba nie ma zielonego pojęcia o funkcjonowaniu szpitala. Romańczuk łyka to. Panowie radni odpowiadacie za szpital i niebawem będziecie mieli trudne pytania. O dilu politycznym z psl też będziecie sie spowiadać.

 3. Tuba propagandowa Pana Starosty Romanczuka działa na pełnych obrotach. Ludzie informują o problemach a Walduś pisze swoje bajki jak to jest cudownie bo przecież za szpital odpowiadają wybitni fachowcy którym los pacjentów spędza sen z powiek. Wybory tuż tuż i żadna propaganda już was nie obroni.

 4. walduś każdej władzy klepie uczynność bo z danej miski kasę ma. dupę edka / wiesia lizał czasami fcio pociągnie ale to inna

  historia

 5. Szpitalem zarządza PSL I SLD jak jest sami widzimy …Gmina Włodawa też PSL…..oby te jednostki wytrzymały do wyboro samorzadowych

 6. Jakież te artykułu w Nowym Tygodniu są zakłamane , tak samo jak.starosta.

 7. Sztuczne to my mamy władze powiatu, które tylko z nazwy dbają o ludzi. W niedalekiej przyszłości postaramy się aby protest rolników taki jak ten w Chełmie rozszerzyć o Włodawe. Niestety ale musimy oczyścić ruch ludowy z osób którym wątpliwa kariera przysłoniła ludowe wartości. Do wyborów coraz bliżej.

 8. mieszkaniec Włodawy | 21 stycznia 2023 at 17:34 |

  Jak trzeba być namolnym aby tyle razy te brednie powtarzać. To się nazywa polityka po włodawsku

 9. Mieszkaniec | 21 stycznia 2023 at 18:01 |

  STAROSTA to nie rzeczownik na który masz uczulenie ale Pozycja Osoby na którą ja głosowałem. [ popraw ortografię ]

 10. Prawda boli oj boli. Jeszcze bardziej zabili przy wyborach.

 11. Mieszkaniec | 22 stycznia 2023 at 11:14 |

  I tu się zgadzamy [ jeszcze tylko popraw ortografię ]

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content