W Okunince ma być o wiele bezpieczniej

Okuninka Starosta włodawski odpowiada za akwen, jakim jest Jezioro Białe, a wójt gminy Włodawa za otaczające go największe na Lubelszczyźnie letnisko. W ramach wspólnego zespołu, który ma wypracować strategię dla tego ośrodka, wójt stawia na bezpieczeństwo.

– Nasze zadanie to zapewnienie drożności dojazdów oraz bezpieczeństwa na drodze głównej – mówi Dariusz Semeniuk, wójt gminy Włodawa. – W drugim przypadku chodzi przede wszystkim o kierowców gokartów, rowerów, czy elektrycznych skuterów. Z kolei z myślą o bezpieczeństwie kąpiących się powinny być wyznaczone kolejne strzeżone kąpieliska.

Dla wójta Semeniuka ważne są także takie dziedziny, z którymi nie poradzili sobie jego poprzednicy, jak zachowanie ciszy nocnej i przestrzeganie obowiązujących w tym zakresie przepisów ustawowych, jak również przepisów dotyczących zakazu spożywania alkoholu na placach, drogach, plażach i pomostach. Do tej pory butelki z piwem były niemal wpisane w plażowy krajobraz Okuninki.

– Najwyższy też już czas, aby letnicy zaczęli przestrzegać regulaminu plaży, który poza spożywaniem alkoholu nie zezwala także na rozpalanie ognisk i grillów – dodaje Semeniuk. – Z kolei z naszej strony chcemy zapewnić gościom dostęp do szaletów i toalet oraz punktu medycznego. Wypracujemy też system, który sprawi, że w miejscach ogólnodostępnych w końcu będzie czysto.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "W Okunince ma być o wiele bezpieczniej"

 1. Reżim PSL zaczyna zamykać J. Białe, myślę że najbardziej skutecznym będzie „ zakazać wjazdu w obszar oddziaływania J. Białego, zakaz organizowania imprez rozrywkowych- wprowadzić żałobę na obszar Okuninki, wydać zezwolenia na wjazd tylko osobom 80+” wtedy pan wójt z panem starostą będą mogli po wyczerpującej kampanii wyborczej odpocząć za biurkami.
  W innym razie musza niestety ruszyć swoją szanowna z fotela i pomyśleć o ludziach którzy prowadza działalność przez 2 miesiące, ludziach podejmujących prace nad J. Białym, tylko aby pomyśleć to jeszcze trzeba coś mieć pod czaszką.

  • Wczasowicz | 21 lutego 2019 at 13:09 |

   Szanowny Anonimie. Czy pod pojęciem imprez rozrywkowych rozumiesz puszczanie na cały regulator , w środku nocy, pseudoutworu “Szósty dzień tygodnia”. (Jeżeli nie wiesz o czym mówię wrzuć w Google). Czy do kategorii ludzi prowadzących działalność zaliczyć “biznesmenów” z dyskotek Shark Village, Drwal, Kotwica? Kto spędził choć jeden weekend nad j. Białym, wie o czym mówię.

 2. Wczasowiczu – a jednak aluzja o reżymie była trafna bo czym i kim jest człowiek który uważa się za kogoś lepszego od osób prowadzących wspomniane przez ciebie dyskoteki – wstyd !!!!!!!!!!!!

  • Anonimie. Tak. Uważam się za człowieka lepszego od wspomnianych przez Ciebie osób. Dlaczego? Bo staram się przestrzegać prawa i swoim zachowaniem nie utrudniać życia innym. Skoro tego nie rozumiesz to już Twój problem.
   Jeśli chodzi o tych “pseudobiznesmaenów”, to jest bardzo proste rozwiązanie. Wystarczy zainwestować pieniądze w wyciszenie i klimatyzację pomieszczeń dyskotek i można grać 24 godz na dobę. A nie drzeć ryja przez całą noc tak, że kilka, kilkanaście tysięcy ludzi nie może spać bo “bawi się” kila, kilkadziesiąt osób. Tylko właśnie, trzeba wyłożyć trochę kasy…

 3. Malkolm X | 22 lutego 2019 at 12:29 |

  w czym problem , wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 20 na terenie miejscowości Okuninka i problem sam zniknie a przy okazji statystki policyjne skoczą do góry w związku z wykrywalnością .
  Jeśli naprawde zależny na poprawie bezpieczeństwa to wprowadzą takowy zakaz a jak nie zalezy to cala ta pisanina o poprawie bezpieczeństwa to zwykle bicie piany na potrzeby naiwnego społeczeństwa by te łykło,że cos sie w tej sprawie robi .

  • Wczasowicz | 23 lutego 2019 at 08:21 |

   Po co wprowadzać zakaz. Wystarczy tylko egzekwować prawo. Przecież jest zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Dlaczego w prawdziwych kurortach wypoczynkowych nikt nie odważy się wypić piwa na ulicy, deptaku? Bo jest nieuchronność kary.
   A nad j. Białym? Nawet na pomoście gminnym, gdzie wiszą tabliczki “zakaz spożywania alkoholu” nikt nie respektuje tego, a policja chyba ma klapki na oczach. Po co patrole, po co monitoring, na który wydano pieniądze?
   Alkohol Jest dla ludzi. Chciałbym mieć możliwość wypicia przysłowiowego piwa o godz. 24 czy o 3 nad ranem w lokalu, w normalnych warunkach, dlatego wprowadzanie zakazu sprzedaży, moim zdaniem, jest niepotrzebne

 4. Malkolm X | 23 lutego 2019 at 10:07 |

  Sam przyznajesz mi racje ,że jest potrzebne gdyż w aktualnie panujących warunkach nie da sie wypić tzw przysłowiowego piwka w spokoju .Wprowadzony zakaz sprzedażny alkoholu po godzinie 20 pozwoliłby na zwiększenie zysków miejscowym przedsiębiorcom branży gastronomicznej jak tez wpłyną na poprawę bezpieczeństwa . Gdyż zamiast wydawać pieniążki na alkohol zostałyby wydawane na moje automaty do gier, wesołe miasteczko czy smaczną kuchnie.

 5. O czym piszecie – przestrzeganie prawa – policja, widzę że nie macie zielonego pojęcia o tym co piszecie, nasza policja reaguje tylko jeśli delikwent jest sam, kiedy jest większa grabka to za Boga nikt ich nie zmusi do interwencji.

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content