W Londynie stanie pomnik polskich pilotów z czasów Bitwy o Anglię? Włodawianin wspiera akcję

Paweł Mucha z Włodawy jest jednym z tych naszych rodaków z Wysp, którzy wspierają postawienie w centrum Londynu pomnika polskich pilotów z czasów Bitwy o Anglię. To dlatego jego samochód zdobi legendarny myśliwiec z biało-czerwoną szachownicą.

Mucha wyjechał z rodzinnego miasta przed ponad 10 laty. W Wielkiej Brytanii zdążył dorobić się własnego przedsiębiorstwa budowlanego. Teraz, jak wielu innych tamtejszych Polonusów, swoje samochody okleja grafiką „Sign the pettition to build a monument – Polish-Hearos.com” z wielką sylwetką myśliwca, na którym walczyli polscy piloci w Bitwie o Anglię.

Chodzi o poparcie własnym podpisem projektu budowy pomnika bohaterskich lotników, co zainicjował książę Jan Żyliński I chociaż to książę finansował oklejanie samochodów, Paweł Mucha wraz ze wspólnikiem Robertem Huziorem postanowili zrobić to na swój koszt.

– Chcieliśmy, aby to była nasza cegiełka w całym tym przedsięwzięciu – mówi Mucha.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "W Londynie stanie pomnik polskich pilotów z czasów Bitwy o Anglię? Włodawianin wspiera akcję"

 1. Kolejna naiwna ofiara polskich bajeczek historycznych, która zamiast uczyć się historii jarała szlugi za szkołą. Wracaj żołnierzu wyklęty na ojczyzny łono na 500 plus robić a nie angolom pomniki budujesz.

  • inżynier | 19 lutego 2019 at 21:59 |

   Jaki poziom wypowiedzi, jaka wiedza historyczna. To teraz juz wiem kto rzycal kamieniami w szkole.

 2. Żeby jeszcze ten nieuk wiedział, że w samym UK jest dziesiątki pomników upamiętniających walczących Polaków, w tym dwa w samym Londynie.

 3. Moze jakis pomnik upamietniajacy splecznosc Zydowska we Wlodawie postawic To by byla inwestycja w wiedze, swiadomosc mieszkancow jaka przeszlosc,koloryt i chluba naszej malej ojczyzny ziemi wlodawskiej.

 4. Miś Uszatek | 23 lutego 2019 at 10:11 |

  Jedynym godnym realizacji pomysłem jest postawienie we Włodawie pomnika ,,Zmywacza naczyń w Wielkiej Brytanii”. To się udało władzom samorządowym ,pogonienie młodzieży na zmywak do Anglii . taki sukces nlezy skwitować jakimś obeliskiem by na lata upamiętnić wyczyn samorządowców.

 5. kolega z dawnych lat | 25 lutego 2019 at 18:03 |

  mentos ty weź może postaw pomnik tym co nogami do przodu wrócili z manore chetwode od ciebie zupaku teraz gila strugasz we wojsku nie byles to mordy sobie nie wycieraj spoleczniak się znalaz dalej latasz z alkomatem i pawiana strugasz czego taki kozak u gorali nie byles tam morda króciutko ryj przy ziemi była co bałtycki cie króciutko trzymal chciales być rekinem byles delfinem a jesteś zwykłym leszczykiem słodkowodnym który nawet nie umie wbic gwoździa a teraz próbujesz z siebie robic darczynce cale zycie trzeba być człowiekiem a nie tym co kon pod brzuchem nosi nie mylic z pempowina do poprzednikow mentos nie palil papierosow i nie wybijal szyb co nie zmienia faktu ze był jest i będzie pozerem

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content