W miejscu wielkiej wyrwy stanie most. Premier dał zielone światło

Nie naprawa drogi, tylko most. Ma stanąć na „nadbużance” w miejscu kilkumetrowej wyrwy, która od maja paraliżuje swobodny ruch pomiędzy przygranicznymi powiatami.

Po majowych ulewach, rzeka Bug podmyła przepust tak, że na drodze wojewódzkiej nr 816 powstała wielka dziura, głęboka na kilka metrów. Od tego czasu kluczowa dla Lubelszczyzny trasa, która biegnie m.in. od przejścia granicznego z Ukrainą w Zosinie, przez Włodawę do przejść w Sławatyczach i Terespolu, jest nieprzejezdna. Wyznaczono objazdy, ale trzeba nadkładać 15 lub 30 kilometrów w zależności od tonażu pojazdu.

Z zapowiedzi Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie wynikało, że naprawa potrwa miesiąc. – Ze względu na to, że jest to sytuacja nadzwyczajna, wszystkie prace powinny zakończyć się w ciągu niecałego miesiąca – deklarował Kamil Jakubowski, rzecznik prasowy ZDW.

Okazuje się jednak, że nastąpiła zmiana koncepcji. Sam premier Mateusz Morawiecki zainteresował się tą sprawą. – Rozmowy na temat udrożnienia tej drogi, zarząd województwa i Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadził z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwem Obrony Narodowej praktycznie od 29 maja– tłumaczy Kamil Jakubowski.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "W miejscu wielkiej wyrwy stanie most. Premier dał zielone światło"

 1. Co za dureń to pisał, Jaka rzeka Bug podmyła drogę? To woda spływająca do rzeki z pól spowodowała rozmycie przepustu i pozostawiła wyrwę. “DZIENNIKARZE ZA DYCHĘ”-FACHOWCY

 2. Co za “GŁĄBY” -jaka rzeka Bug podmyła drogę? To spływająca po ulewie deszczówka z pół rozmyła przepust tzw ‘”okular”. Więcej wiedzy -mniej bzdur.

 3. i co drogi dalej nie naprawiono
  i co po tych rozmowach

 4. Pamiętajcie jak zapewniali że droga będzie natychmiast naprawiona? Minęło tyle czasu a oni dopiero plany robią i most wymyślili. W normalnym kraju taką drogę naprawili by w ciągu jednej nocy. Poczytajcie jakie remonty były np w Japonii. 24-48 h i droga znowu przejezdna. A u nas nie zdarzą pewnie przed końcem roku. Współczuję osobom które muszą jeździć jakimiś objazdami.

 5. czytelniczka | 16 lipca 2023 at 18:07 |

  Betonówka nie zrobiona, do Sławatycz objazd, typowa Polska wschodnia. Jedynie pobory starosty zachodnie i po co ma się wysilać? Nic dziwnego, że zadowolony.

  • drogowiec | 18 lipca 2023 at 08:10 |

   to wszystko drogi wojewódzkie, a dlaczego tylko starosta ma zabiegać a wójtowie marszałek, wojewoda to co?? mają wakacje czy jak…

  • drogowiec | 18 lipca 2023 at 08:12 |

   to wszystko drogi wojewódzkie, a dlaczego tylko starosta ma zabiegać w dodatku również starosta bialski, a wójtowie marszałek, wojewoda to co?? mają wakacje czy jak…ale po co, wyborcy i tak wiedzą na kogo zagłosować hehhhee…

 6. czytelnik | 16 lipca 2023 at 21:42 |

  Już te komentarze typu czytelniczka z 16 lipca obrzydły. Widać pisze to jedna osoba. Kim jesteś to przemyśl i zachowaj odrobinę kultury i chociaż odrobię szacunku do siebie jak nie szanujesz innych. Swoje prywatne frustracje załatwiaj telefonicznie bezpośrednio. Widzisz jakieś nadużycia zgłoś gdzie trzeba. Masz jakieś rozwiązania napisz podaj swoje dane może faktycznie warte uwagi. Ale to co prezentujesz jest bardzo niskie

 7. Może przy okazji, jak za Września saperzy postawiliby most i na Włodawce, albo chociaż naprawili.

 8. podatnik | 19 lipca 2023 at 22:52 |

  od maja….. buahahah!

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content