Starosta prawie najbiedniejszy, burmistrz krezusem

Wynagrodzenia starosty, burmistrza czy wójtów zawsze bardzo interesują mieszkańców. Bo w końcu są to pieniądze publiczne, czyli de facto ich – podatników. I są one zawsze powyżej marzeń zwykłych ludzi.

Kwietniowe wybory wyłoniły nowych włodarzy miast, powiatów i gmin. W powiecie włodawskim po wiosennych wyborach jest wielu nowych decydentów. Jednak nawet ci, którzy zostali na swoich stołkach, także musieli się liczyć z tym, że nowo wybrane rady zmienią im wysokość wynagrodzenia. Oczywiście w powiecie włodawskim nie zdarzyło się, żeby „starym” gospodarzom zmniejszono pensje. A wprost przeciwnie – wywindowano im w dwóch przypadkach maksymalnie. Tak sie stało w mieście, gdzie burmistrz Wiesław Muszyński ma wynagrodzenie w maksymalnej wysokości – niemal 19,5 tys. zł. Podobnie jest w biednej gminie Hanna, gdzie wójt Grażyna Kowalik została „obdarowana” przez nową radę wynagrodzeniem maksymalnym, czyli prawie 18,5 tys. zł. Zastanawiają pobory przyznane nowej wójt gminy Stary Brus – Patrycji Zińczuk.

Tyle zarabiają

Wójt gminy Wyryki – 15 576 zł (1. Wynagrodzenie zasadnicze 8 200,00 zł, 2. Dodatek funkcyjny 2 520,00 zł, 3. Dodatek specjalny w wysokości 30 % łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 3 216,00 zł, 4. Dodatek za wieloletnią pracę – 1640 zł

Burmistrz Włodawy – 19 470 zł (1 – 10250 zł, 2 – 3150 zł, 3 – 4020 zł, 4 – 2050 zł)

Wójt gminy Stary Brus – 18 395 zł (niestety uchwały rady gminy tej kadencji nie są jeszcze publikowane – red.)

Starosta włodawski – 16 215,20 zł (1 – 8 720 zł, 2. – 2 680 zł, 3 – 3 420 zł, 4. 1 395,20 zł – wysługa lat 16%).

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Starosta prawie najbiedniejszy, burmistrz krezusem"

 1. to jest skandal, w biednej gminie Hanna tyle zarabiała Pani Wójt za co za biogazownię, za za szkołe widmo, za brak ośodka zdrowia, a może a klub sporotowy.
  skandal. Ile zarabia syn Pani Wójt Hubert Kowalik w UG.

 2. to jest skandal, w biednej gminie Hanna tyle zarabiała Pani Wójt za co za biogazownię, za za szkołe widmo, za brak ośodka zdrowia, a może a klub sporotowy.
  Ile zarabia syn Pani Wójt Hubert Kowalik w UG.

 3. Przykład idzie z góry. Popatrz na starostwo. Mariusz “nic nie mogę” też bierze ładną sumkę mimo że jeszcze nic nie zrobił ani jako radny ani teraz jako starosta. Zaczyna chyba zwijać powoli powiat. Dziecięcego jak nie było tak nie ma. Za to mamy rzekomo jakieś porozumienia z chełmskim szpitalem w sprawie przyjmowania pacjentów z Wlodawy. Jakoś do tej pory nie było potrzeby żadnych porozumień. No ale klakierzy muszą mieć za co bić brawo. Dom dziennej opieki seniorów niedługo będzie sprzedany wojsku. Starosta zapowiedział takie plany na sesji. Miało nie być rewolucji a już coś wspomina o redukcji etatów w podległych jednostkach. Najważniejsze że mamy fajne imprezy typu triatlon i inne w których często nawet nie angażuje się zbytnio w organizację. Najważniejsze że kiełbasa na grillu z seniorami smakuje. Czarno widzę przyszłość. Obym się myliła.

  • Dziecięcego nie ma i nie będzie, bo we Włodawie masz 5 dzieci na krzyż. Tutaj w geriatrię się powinno inwestować i w SOR. BTW on na stolcu powiatowym dopiero dwa miesiące siedzi. Daj się chłopakowi wyszaleć na festynach i po wyszynkach. Tyle lat czekał na swoje 5 minut…

  • I bardzo dobry pomysł z tą sprzedażą dla wojska
   Może i szpital będzie pod patronatem wojska a dzięki temu choć trochę zmniejszy się zadłużenie
   Przez dziesiątki lat zadłużano szpital, więc przez miesiąc nowy starosta problemu nie rozwiąże.
   Można mu życzyć tylko powodzenia

   • Adaś, nie podniecaj się tak. Po co wojsku zadlużony szpital 0,05sekundy lotu rakiety od granicy z Bialorusia? Wojsko to nie fundacja charytatywna. Mariusz uja sie zna, uja moze ale co sie pobawi po festynach to jego. Na zdrowie

    • Nie mówię o likwidacji całego zadłużenia. Lepsze to niż czekanie aż komornik zlicytuje nieużywany sprzęt, który zalega w piwnicy.
     Jak będzie jednostka to i więcej ludzi na tym skorzysta.
     Przecież było całe osiedle gdzie żołnierze mieszkali z rodzinami. Nie tylko koszary.

   • A co mówił w kampanii albo i dużo wcześniej. Tyle miał pomysłów każdego pouczał i co?

   • Prawnik | 4 lipca 2024 at 13:19 |

    Może ktoś napisze czy to prawda, że Pani menadżer szpitala garnie 25000 zł. pensji podstawowej, czyli zdecydowanie więcej niż starosta.

 4. Mariusz Kameduła Bosy najszlachetniejszy wśród wszystkich Braci Żebraczych. Cały jego polityczny trud tylko Tobie Najświętsza Panienko!

 5. Sp ZOZ pada licha pensja starosty a paniusia dyrektorka kase po podwyżce trzepie. Starosta to klepie II jest miodzik. Za te numery a brała w tym czynny udzial na zbity pysk wywalić Panie Starosto ! A Pan to nadal klepiesz

 6. Mam wrażenie,że nie ma chętnych do zaangażowania się.Ważne,że wygrałem te wybory i jestem…na takim stanowisku i mam pensję zadowalającą.Tylko ta pensja jest z pieniędzy podatników,a podatki zależą od naszych dochodów.Może warto pomyśleć jak je zwiększyć,może warto pomyśleć o nowych inwestycjach,tylko kto zechce przyjechać do tak zanieczyszczonego miasta.Brudno jest wszędzie,suche liście,pety,ślady po pieskach.Nikomu na tym nie zależy i tak dzień po dniu.Tam gdzie jest czysto inni dostosują się do tego i pomyśli zanim zostawi peta czy puszkę po piwie.To wiele nie kosztuje i może się opłacić.To od nas zależy,tylko trzeba się tego nauczyć

 7. Ale się uśmiechnięty Piotruś oburzył jak na Facebooku ktoś zwrócił mu uwagę że zamiast zajmować się istotnymi sprawami powiatu chwali się że razem z Mariuszkiem nic nie mogę leżą na leżakach na białym. Widać jakie mają priorytety pracy

 8. Przecież partyjni działacze w jeden sposób potrafią się dorobić, dobierając się do koryta. Inaczej siedzieliby na garnuszku rodziców, lub współmałżonka. A zajmując dobrze płatne stanowisko robią igrzyska dla ludu, bo nic innego nie potrafią.
  Chyba, że jest się wodzirejem, to już inna bajka, bo wówczas można zabłysnąć jeszcze na scenie.

  • Co by nie mówić wodzirej chociaż coś przez te lata zrobił. Mógł lepiej i więcej ale jak mówi prezydent Duda więcej się nie dało. Mariuszek frasobliwy i uśmiech Piotruś zaczynają od dupy strony. Myślę że jak tak dalej pójdzie to o drugą kadencję będzie trudno. Chyba że zakonnik Holi załatwi coś z najwyższą instancją.

  • I tutaj należy oddać sprawiedliwość Muszyńskiemu, który przed burmistrzowaniem miał zwykła pracę. Mariusz od studiów leci tylko na partyjnych synekturach. Zero doświadczenia na wolnym rynku.

 9. A co z koleją i dworcem przy lubelskiej? Czyżby Holaczuk się obraził na Mariuszka i Piotrusia?

 10. Będzie niwy film” Pies który jeździł koleją do Włodawy. “

 11. Oszczędności w powiecie trwają bardzo długo. Tylko niech mi ktoś powie dlaczego tracą na tym rodziny zastępcze. PcPR w ramach oszczędności,, dobija,,, rodziny zastepcze i niepełnosprawnych a najbardziej tracą dzieci.!!!

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content