Złóż wniosek do końca czerwca, aby nie stracić ani złotówki

Jeżeli jesteście uprawnieni do wypłaty 800+ na dziecko, to warto złożyć wniosek o świadczenie do końca czerwca. Jest to gwarancja wypłaty świadczenia wychowawczego w maksymalnej wysokości

Większość rodziców już przesłała wymagany wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i dostała także świadczenie za pierwszy miesiąc nowego okresu wypłat, czyli za czerwiec. Są tacy, którzy o wniosku zapomnieli albo zwlekają z jego złożeniem.

– Rodzic, który zdąży wysłać wniosek do końca czerwca, otrzyma wyrównanie świadczenia za ten miesiąc i nie straci finansowo. Opóźnia sobie jedynie wypłatę, bo ZUS ma czas na realizację czerwcowych wniosków do sierpnia. Zwykle ZUS rozpatruje prawidłowo wypełniony wniosek w ciągu kilku, kilkunastu dni. Są też jednak zgłoszenia z błędami, a te wymagają dalszych wyjaśnień i co za tym idzie potrzebują, więcej czasu na obsługę – tłumaczy Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Jeżeli natomiast wniosek wpłynie w lipcu lub później, to wypłata 800+ będzie przysługiwała dopiero od miesiąca jego złożenia – bez wyrównania wstecz. Dlatego z wystąpieniem o świadczenie nie warto zwlekać.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

Skip to content