Stan wyjątkowy na Lubelszczyźnie. Włodawa odwołuje Festiwal Trzech Kultur, turyści także muszą wyjechać

Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek rozporządzenie o wprowadzeniu na obszarze części województwa lubelskiego i podlaskiego stanu wyjątkowego. Włodawa odwołuje Festiwal Trzech Kultur, z miasta muszą wyjechać turyści.

To pierwszy stan wyjątkowy ogłoszony w Polsce po 1989 r.

“Decyzja o wprowadzeniu stanu wyjątkowego została podjęta w związku ze szczególnym zagrożeniem bezpieczeństwa obywateli oraz porządku publicznego, związanym z obecną sytuacją na granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi” – czytamy w rozporządzeniu o wprowadzeniu 30-dniowego stanu wyjątkowego na obszarze części województw podlaskiego i lubelskiego.

Do północy obszar stanu wyjątkowego mają opuścić turyści

Ograniczony został także dostęp do informacji publicznej dotyczącej czynności prowadzonych na obszarze objętym stanem wyjątkowym. Nie można także fotografować czy filmować m.in. elementów infrastruktury granicy. Do północy obszar stanu wyjątkowego mają opuścić turyści. Nie mogą przebywać tam również dziennikarze, którzy wydarzenia relacjonować mogą jedynie z dystansu. 

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Wyborcza.pl.

4 komentarzy "Stan wyjątkowy na Lubelszczyźnie. Włodawa odwołuje Festiwal Trzech Kultur, turyści także muszą wyjechać"

  1. I znowu WYBIÓRCZA Kłamie a wy ją cytujecie tyle turystów co w miniony weekend to dawno nie było poza sezonem

  2. Tych turystów to chyba w Okunince widziałeś a nie we Włodawie. Z każdej strony jak próbujesz wjechać do miasta pod bronią stoją i trzeba się spowiadać gdzie się jedzie i po co. Zachęta do odwiedzania miasta to nie jest na pewno.

  3. Jak to jest że odpust w Kodniu można zorganizować pomimo stanu wyjątkowego a Festiwal 3 Kultur już nie ?

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content