Smog nie daje żyć także we Włodawie

Włodawska Straż Miejska przypomina o zakazie spalania śmieci i zapowiada, że w najbliższych dniach przeprowadzi intensywne kontrole posesji na terenie miasta, ukierunkowane na nielegalne spalanie odpadów w piecach i kotłowniach. Kary mogą sięgać nawet 500 zł.

Działania kontrolne prowadzone będą na podstawie imiennych upoważnień wydanych przez burmistrza Włodawy funkcjonariuszom SM w oparciu o art. 379 ustawy Prawo ochrony środowiska. Kontrolujący są uprawnieni do wstępu przez całą dobę na teren nieruchomości, na której prowadzona jest działalność gospodarcza oraz od 6.00 – 22.00 na pozostały teren. Podczas każdej interwencji dotyczącej podejrzenia spalania odpadów w piecach grzewczych na terenie firm i prywatnych posesji, funkcjonariusze SM są upoważnieni bez wcześniejszej zapowiedzi do przeprowadzenia kontroli wskazanych obiektów.

Dalszy ciąg wiadomości znaleźć można na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Smog nie daje żyć także we Włodawie"

 1. A może zamiast karać Burmistrz raczyłby pozyskać środki na dofinansowanie Odnawialnych Źródeł Energii. Inne gminy będą miały nowe piece na biomasę i solary. Tylko Włodawa w grupie wstydu, w grupie gmin które odpadły na ocenie formalnej. Odpowiedzialność za to bierze Muszyński.

 2. Święte słowa ! Za nieudolność władzy znów muszą płacić mieszkańcy. Skoro SMOG to taki problem niech miasto dofinansuje wymianę kotłów …

 3. Wymianę kotłów można było zrobić w ramach środków unijnych. Niestety u nas nikt o tym nie pomyślał. Balanga trwa.

 4. Wielu na ul. Kraszewskiego i Jasnej miałem pali cały rok podgrzewając również wodę w układach cwu. (Zbyt małe kominy, zasiarczony i wilgotny opał oraz nieumiejętne korzystanie z pieca).

 5. Nie można otworzyć okien ani przebywać na zewnątrz. SM robi kontrole w dzień a oni jak tylko się ściemni “odpalają świece dymne”. W jaki sposób i do kogo zgłosić użytkowników kopciuchów (a nie spalają śmieci bo tak przynajmniej twierdzi SM), które w zwiększonych ilościach “dymią”, że nie można korzystać z własnej posesji??

 6. Nigdzie nie zgłosisz bo przynajmniej na razie palenie w piecu węglem czy drewnem nie jest zabronione a kopci dobrze ….

 7. Na Jasnej jest mistrzo kopci aż miło, czasami okoliczne szeregi znikają w żółtym dymie
  Niski kominek do tego facet nie umie palić. Latem prawdziwa udręka, wszyscy zamykają okna, ale on ma to w d…

 8. Co się dzieje z wnioskiem na solary???

 9. Jeszcze zimą można zrozumieć bo każdy musi się czymś grzać ale latem ? Wodę można podgrzać prądem bo wniosek na solary przepadł. Burmistrz zazwyczaj tyle mmmmmóóóóóówi to niech teraz o solarach też opowie!

 10. On nie mowi tylko spiewa. Szyvciej bedzie festiwal piesni radzieckiej niz dofinsowanie do solarow.

 11. Słyszałem, że brak solarów ma zrekompensować feel za 50 tys zł. Czy to prawda??? Czy wiecie jaka to sztuka umieć wydawać takie pieniądze.

 12. Podczas koncertu muchyński ma zarządzić zbiórkę charytatywną na solary w ramach walki ze smogiem. Najważniejsze, ze dobrze się bawi i bierze do tego niezłe wynagrodzenie z naszych podatków.

 13. Huk z sokarami huk ze srodkami ue najwazniejsza jest zabawa.

 14. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content