Skoki do jeziora przeszkadzają przedsiębiorcom

Jak co roku komandosi z Hrubieszowa skakali do Jeziora Białego w Okunince. Tym razem jednak rozzłościli nie tylko niektórych wypoczywających, ale i lokalnych przedsiębiorców wypożyczających sprzęt wodny.

Od co najmniej 10 lat żołnierze z 2. Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie biorą udział w letnich ćwiczeniach skoków do wody. Muszą oddać 5 skoków rocznie, a instruktorzy cztery razy więcej. Od lat komandosi z Hrubieszowa upatrzyli sobie do tego Okuninkę. Skoki odbywają się albo z samolotów (najczęściej Casa) albo z helikopterów (Mig 2). Żeby jednak wszystko odbywało się bezpiecznie i spadochroniarze nie lądowali ludziom na głowach, trzeba na kilka godzin zamknąć jezioro dla osób pływających łódeczkami, jachtami i rowerami wodnymi. I to właśnie stało się solą niezgody między wojskiem a właścicielami wypożyczalni sprzętu wodnego.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Skoki do jeziora przeszkadzają przedsiębiorcom"

 1. I przedsiębiorcy i turyści mają rację -co to mało jezior żeby sobie poćwiczyć?Czemu właśnie teraz w środku sezonu muszą nad Białym?Chcieliby pewnie przy okazji skoczyć na jakąś ładną turystkę hehe Żołdaki szpaniaki ,noce przeloty nad miastem i to.Komandosi zresztą to są za Bugiem ,u nas chłopaki bawią się na całego.

  • A ty co załatwiłeś sobie reklamacje z armi i cwaniakujesz. Na kompanii byś jednego dnia nie wytrzymał. Nie jednego takiego cwaniaczka widziałem.

   • ty musiałeś mieść reklamację z języka polskiego haha Pisać się naucz i przestań cytować klasyki filmu ..bo i to ci nie wychodzi 🙂

    • idź stulejarzu weź się do jakiejś pożytecznej roboty a nie siedzisz u mamusi na garnuszku 😀

 2. lornetka | 14 lipca 2021 at 12:02 |

  tzw. ,,byznysmany” woleliby, by spadały im z nieba woreczki z dudkami ….

 3. obywatel | 14 lipca 2021 at 15:59 |

  juz im mamony zbraknie jak sobie w jeden dzień nie zarobią, jak lornetka zaznaczyła chcieli by jeszcze woreczków z dutkami z nieba.

 4. obserwator | 17 lipca 2021 at 14:13 |

  Przedsiębiorcom to zawsze żle. A skoki spadochronowe to i tak nieliczna atrakcja tego jeziora. Gmina śpi jak co roku. Wydawało się, że nowy wójt rozrusza towarzystwo. Ale Państwo wolą się zajmować donosami do Pana wojewody a na decyzję lokalizacyjną w gminie trzeba czekać dłużej niż się powinno a dodzwonić się to już cud.

 5. Skoki to atrakcja. A byznesmen dużo nie straci patrząc na odprowadzone podatki do us.

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content