Sekretarz PiS znalazł posadę w miejskiej spółce

Nie ma wyższego wykształcenia, ale ma partyjną legitymację. Andrzej Wołczko, sekretarz włodawskiego PiS, od marca jest zastępcą kierownika Działu Usług Komunalnych MPKG we Włodawie.

Odkąd w styczniu 2022 r. burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński z Nowej Lewicy wszedł w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, a jego zastępcą został szef lokalnego PiS-u Wiesław Holaczuk, uchyliły się drzwi do miejskich posad również dla innych partyjnych działaczy. Sekretarzem miasta została Edyta Słabko, a Andrzej Odyniec – członkiem rady nadzorczej Zakładu Zagospodarowania Odpadów MZC.

W ostatnich dniach ciepłą posadkę zastępcy kierownika Działu Usług Komunalnych MPGK dostał Andrzej Wołczko. W miejskiej spółce na dzień dobry dostał nie tylko dobrą pensję (jaką dokładnie, jest oczywiście tajemnicą), ale i pokój po byłym prokurencie.

Pracownicy spółki najwyraźniej cierpko przyjęli tę nominację.

– Ludziom podnosi się ceny ciepła i wody, firma jest na minusie, nie ma pieniędzy na podwyżki pensji, choć inflacja galopuje, a zatrudnia się nowych ludzi i to na dobrze płatnych stanowiskach – poskarżyli się nam pracownicy MPKG. – Oprócz nowego kierownika ostatnio zatrudniono również księgową.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

52 komentarzy "Sekretarz PiS znalazł posadę w miejskiej spółce"

 1. Ojczyzna dojną racz nam zwrócić panie jak powiedział prezydent “wszystkich” Polaków Andrzej Duda..

 2. Są równi i równiejsi. Szkoda, że w tym podziale łupów “zapominani” są szeregowi członkowie czy sympatycy partii.

  • Masz na myśli Mariusza? No trochę skucha. Takie miał plany gdzie to nie będzie pracował i wylądował na jakiej wichurze. A tu proszę kolega partyjny postawił na grę zespołową i teraz dostał nagrodę. Tak Mariusz w pojedynkę to Ty możesz podłogi na mokro przelecieć a nie politykę robić.

  • Szef lokalnej partii obiecywał i to kilkakrotnie pomóc ale przy zatrudnieniu sekretarz był bliższy.

  • Dlaczego ktoś powyżej uważa, że w partii jest tylko Mariusz. On ma fuchę i nie potrzebuje układów. Jednak z całym szacunkiem są też i inni, których złudnie mamiono obietnicami. Nie mam nic do pana sekretarza, jednak nasuwa się pytanie. Jakie ma zasługi, kierunkowe wykształcenie czy doświadczenie będąc zastępcą kierownika Działu Usług Komunalnych MPGK? Czy nie takie, jak większość innych, czyli żadne! Każdy mógłby być na jego miejscu na takim czy innym stanowisku po linii partyjnej i uczyć się. Przecież z braku kompetencji, żadnych strategicznych decyzji dla firmy, sam przez długi okres nie podejmie.

   • Ja pier… to naprawdę się dzieje. Zawiedzone szare pisowkie popychadła domagają się udziału w łupach, bo im ktoś to obiecał w zamian za poparcie! Bez żadnego skrępowania, bez żadnego poczucia przyzwoitości. Po prostu należy mi się, bo tamten dostał a ja nie… A wcale nie jestem gorszy! Że też Bóg z wysokości nie pieprznie w to pisowskie plemię.

    • Jakie skrępowanie ?!Oni i skrępowanie?Ten z góry misiek, vice-premier dał sygnał.Pieniądze dla miasta będą jak miejscowy działacz pis dostanie stołek w UM !Niby demokratyczni ale demokracji czyli głosów społeczeństwa ,które głosowało na samorząd nie szanuje.I wszystko jawnie ,niby dla dobra miasta ale na początku dla nich.Pan stacja na rynku ,pamiętasz coś plótł w swojej kampanii wyborczej?Gdzie stacja ,gdzie modernizacja linii kolejowej ,gdzie kasa na twój łeb?

    • A dlaczego nie? Spójrz na swoich pobratymców obsadzających stanowiska tam, gdzie tylko rządzą.

    • W tym rzecz | 28 marca 2023 at 11:06 |

     Uważaj, bo zemdlejesz od tego jadu.

   • Mariusz nie potrzebuje układów? A niby jak dostał pracę? W Lublinie też nie potrzebował? Przyszła zmiana i taki się kompetentny okazał że wylądował na jakiej wichurze.

 3. Ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości co do władzy samorządowej w naszym mieście?

 4. mam nadzieję | 24 marca 2023 at 07:01 |

  że nie tylko potrzebne są głosy włodawiaków, a stanowiska to dla zamiejscowych z chełma lublina lacka hańska Motwicy???? poczytajcie sobie KRSy BIPy to tam wymienieni są zamiejscowi fachowcy. A Mariusz poradzi sobie bo w to co robi jest zawsze zaangażowany na 100%.

 5. Zgadzam sie weźmy np szpital to tam całe Wisznice i okolica pracują w admistracji było 7 osób a jest 27 albo Sanatorium gruźlicy w Adampolu był gośc emeryt z Chełma a teraz jest tez gość z Chełma i co lepszy jest od naszego Jurka Wrzesnia?

 6. Każda partia tak postępowała bez wyjątku. I tak będzie dalej nic się nie zmieni w tym temacie.

  • Czyli ich układy,nasze pieniądze, które trwonią jak się im podoba .I mamy się przyglądać wiedząc co wiemy.Zrobić im Paryż marzec 2022 innego wyjście nie ma

  • Każda partia tak postępowała, to fakt, ale żadna dotychczas nie robiła tego tak jawnie, w takim rozmiarze zagarniając publiczne pieniądze, takimi miernotami obsadzając wszystkie możliwe stanowiska oraz tak bezczelnie i jawnie manifestując brak jakiegokolwiek względu na opinię publiczną. Po prostu najgorszy ludzki rodzaj, zwykłego chama, który mając ku temu okazję, urządziłby kolejną rabację.

 7. Masz racje w pL w mieście SLD a w wojewodztwie PIS

 8. PSL w powiecie SLD w miescie i PIS w wojewodztwie

  • W starostwie była już w historii koalicja SLD-PIS. Teraz mamy jej dalszy ciąg z tym, że te przeniosła się ona ze starostwa do miasta. Nawet osoby się nie zmieniły.

 9. Zamiast szukać możliwości pomocy mieszkańcom poprzez zmniejszenie im obciążeń to spółka przy kłopotach finansowych zwiększa swoje koszty za które muszą zapłacić mieszkańcy w obciążeniach za usługi komunalne w tym też ciepło i ciepłą wodę, to są kpiny z ludzi. Zamiejscowi fachowcy w spółce i radzie nadzorczej z nadania politycznego zajmują miejsca, a Włodawiacy szukają pracy za granicą. Kryzys i bezrobocie obojętne dla rządzących.

 10. Towarzysze łączmy siły! wasz burdel jest taki sam jak burdel w szpitalu!

 11. podatnik | 26 marca 2023 at 00:09 |

  zlikwidować to miasto niech będzie wsią, same oszczedności, jak sie bierze pensje to sie cos robi a jak sie nic nie robi juz tyle lat to powstaje pytanie czy ten urzad jest aby potrzebny? czy to tylko przechowalnia dla kolesi aby mieli pensje bo oni muszą mieć prace

 12. Halo Włodawa! Dzisiaj o 15:oo widzimy się na pierwszym wiosenny meczu naszego ukochanego LKS. To próba generalna przed najważniejszym meczem sezonu który czeka w trzeciej kolejce. Wszyscy na stadion.

 13. patriota z Kodnia | 27 marca 2023 at 11:28 |

  Kodeń dla kodeńców, nie potrzebujemy tu specjalistów z Włodawy. Zabierajcie ich sobie

 14. Czytaliście dzisiejsze gazety? Zadłużenie szpitala rośnie. A Pani dyrektor Szpilewicz koleżanka Pana Starosty Romanczuka mówi że zamknęła SOR żeby wypłacić pensję? Więc tyle jest warte życie ludzi? Może jakby nie przerośnięta administracja udało by się utrzymać oddziały? Panie Andrzeju zabieraj Pan koleżankę i resztę kolegów i jedzcie sobie do wyryk Urszulina czy gdzie tam chcecie. My już wam podziękujemy przy urnach!!! Ten szpital może nie wytrzymać więcej waszych rządów.

 15. HONOR zastąpilo HONORARIUM!!!
  Mieszkańcy tego nie uniosą. Komunalna trwa dzięki opłatom mieszkańców. Miasto nie ma pomysłu na rozwój tylko na drenowanie i tak już pustych naszych kieszeni.

 16. Z Kodnia | 27 marca 2023 at 19:44 |

  Pan Sekretarz z Kodnia popiera budowę farmy kurzej wbrew wolo mieszkańców??

 17. A może skoro finansujemy panu sekretarzowi posadę to zrzucimy się na studia żeby nabyl w końcu tych kompetencji.

  • A ty co 5 minut wsytdu a tytuł na całe życie, jakie ty masz cwlesławie studia

 18. Sorbona w Rykach

 19. UWAGA MŁODZI BEZROBOTNI!!!!

  Dajcie sobie spokój ze studiami. Czy trzeba wam pokazywać palcem jaką drogą można dostać fajną pracę?

 20. Tak po co się uczyć….. Ciemnym ludem lepiej się steruje przy pomocy socjalu i propagandy reżimowych mediów. Nie słuchajcie tego młodzi ludzie. Bawcie się i odkryeajcie świat.

  • Jak ja uwielbiam wpisy “wykształconych” inaczej, do budy ruski pachołku,

  • o leming furknął odbytnicą smród pozostał jak po czerwonym pachołku, zapytaj matki kim był ojciec nie ten dzielny bojec co przyjechał na tanku

 21. Nawet jak wypomina się lokalnym działaczom PiS ewidentne błędy oni zaczyna wyzywać od ruskich pachołków onòc itp

  • Bo to zwykli idioci są w liczbie dwóch, albo trzech… Nie przejmuj się rób swoje i miej w dupie ich komentarze. Kto nie ma merytorycznych argumentów chwyta się personalnych ataków, normalny wyraz wściekłości, bezsilności i głupoty tych tępaków śniących o seksie analnym z każdym inaczej myślącym, w ich więziennej mentalności mającym być wyrazem najwyższego upokorzenia. Nie wiedzą przy tym, że takim sposobem demaskują wszystko co jest najgorsze w ich… podgatunku.

   • Istotnie dajesz popis taktu i erudycji. Wzrosła ci samoocena jak już to napisałeś, bo ty taki lepszy gość jesteś i dyskutujesz na argumenty jak widać.

    • Jak widzę po twoim komentarzu, niewielu byłoby trudno być takim lepszym od ciebie. Moją rada dla kolegi powyżej, który słusznie zauważył dosadnie charakteryzującą was retorykę, nie była przyczynkiem do dyskusji z wami, gdyż powinno się was kompletnie ignorować. Jednak moja charakterystyka waszej mentalności musiała być trafna, skoro przez nikogo nie wywołany próbujesz z niej zadrwić. Gdybyś znał powiedzenie Gandhiego – “Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.” – milczałbyś, aby się nie zdemaskować, jednak tak mądry nie byłeś. Na którym etapie jesteście:- Jeszcze się śmiejecie, czy już próbujecie walczyć?

 22. Ludzie pokrzyczą, popiszą a kto ma plecy ma fuchę.

 23. Tak to jest jak do stanowisk dorwą się partyjni nieudacznicy.

 24. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content