Rusza Operacja Rzeka 2021!

Operacja Czysta Rzeka właśnie startuje. Chcesz wziąć udział w naszej akcji? W tym celu uruchamiany system rejestracji sztabów lokalnych i wolontariuszy. Możesz też wesprzeć akcję i zasilić Bank Kontenerów. 

Operacja Czysta Rzeka rusza po raz trzeci. To największa i jednocześnie pierwsza w historii skoordynowana akcja społecznego sprzątania rzek w Polsce. W tym roku akcja obędzie się w oparciu o podstawowe założenia, jednak przy uwzględnieniu wszelkich obostrzeń związanych z COVID-19. Szczegóły podamy wkrótce, a tymczasem 5 marca startujemy z rejestracją na naszej stronie internetowej.

Zarejestruj sztab

Będzie można założyć swój sztab lub zgłosić się jako wolontariusz. Jeśli więc czujesz się społecznie zaangażowany i chętnie bierzesz sprawy w swoje ręce, to rola szefa sztabu będzie dla Ciebie idealna. Zachęcamy także lokalnych liderów i organizacje pozarządowe do koordynacji lokalnych akcji. W praktyce będzie wyglądać to tak, że najpierw za pomocą formularza online rejestrowany będzie sztab lokalny, a następnie będą mogli się dopisać do niego wolontariusze, którzy chcą uporządkować wybraną okolicę. Wszyscy zgłoszeni uczestnicy otrzymają sprzęt niezbędny do sprzątania oraz worki do selektywnej zbiórki. Przekażemy im materiały i narzędzia umożliwiające promocję Operacji Czysta Rzeka na swoim obszarze działania.

Przypominamy, że uczestnikiem akcji może być osoba, która ukończyła 18 lat, natomiast osoby poniżej 18. roku życia mogą wziąć udział wyłącznie pod opieką i odpowiedzialnością rodziców lub dorosłych opiekunów.

Wesprzyj akcję i zasil Bank Kontenerów

Głównym założeniem Operacji Czysta Rzeka jest to, aby w rzekach i ich otoczeniu nie zalegały nasze śmieci, ważne jest jednak, aby już na etapie tworzenia własnych sztabów ich koordynatorzy prowadzili rozmowy z lokalnymi samorządami i/lub operatorami w sprawie odebrania śmieci na swoim terenie. Jeśli jednak z jakichś powodów okaże się to niemożliwe, to zgromadzone środki w ramach Banku Kontenerów pokryjemy koszt zagospodarowania tych śmieci. To takie nasze zabezpieczenie logistyczne sprawnego przebiegu akcji, powstałe na bazie doświadczenia.

Bank Kontenerów można wesprzeć, kupując chustę (25 zł), koszulkę (50 zł) lub cały pakiet Operacji Rzeka (75 zł). Szczegóły tutaj.

Co, gdzie, kiedy?

Rejestracja sztabów rozpoczyna się 5 marca. Również wtedy przedstawimy harmonogram tegorocznej edycji. Akcja ma charakter ogólnopolski.

Śledźcie naszą stronę internetową  i profil na Facebooku. Będą się tam pojawiać cotygodniowe komunikaty dotyczące przebiegu akcji!

1 Komentarz do "Rusza Operacja Rzeka 2021!"

 1. giepetto | 8 marca 2021 at 21:51 |

  rzeka rzeką, a media bębnią o prywatyzacji ORLEN?

  • Kto ci teraz sprywatyzuje Orlen? Wszystko panstwowe

  • uwazny czytelnik | 9 marca 2021 at 17:46 |

   ORLEN około 28% to Skarb Państwa reszta prywatni inwestorzy dymani przez statut.

 2. najpierw śmiecą a potem robią sobie impreze w sprzątanie – świat zwariował hahaha

 3. bob budowniczy | 10 marca 2021 at 19:02 |

  To nasz wodzirej zatrudni szambelana z Warszawy

 4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content