Radni od wszystkiego

Przeróżne tematy poruszyli włodawscy radni podczas XXXVIII sesji Rady Miejskiej we Włodawie, która odbyła się w czwartek (25 lutego). Było więc i o zwolnieniu gastronomii z opłat za wydanie koncesji na sprzedaż alkoholu, i o szynobusie Chełm – Włodawa, i o czipach z RODO, toaletach z widokiem na cerkiew, a także problemie niesprzątanych psich kup. Dyskusja na temat tych ostatnich jednej z radnych tak podniosła ciśnienie, że musiała ona na oczach innych radnych i obserwatorów sięgnąć po ciśnieniomierz.

Sesja w trybie online zaczęła się od uzupełnienia porządku obrad o rozpatrzenia petycji w sprawie apelu dotyczącego szkodliwości szczepień przeciwko Covid-19, jaki do włodawskiego samorządu, ale również prezydenta RP, premiera i parlamentarzystów wystosowali antyszczepionkowcy.

Następnie Tomasz Miśko z Agencji Rozwoju Przemysłu przedstawił ofertę inwestycyjną Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Mówił przede wszystkim o możliwej pomocy dla przedsiębiorców z Włodawy. Wspomniał też o podstrefie Włodawa, która została utworzona latem 2018 r. i obejmuje obszar 5 ha, obok MPGK. T. Miśko zaoferował przedsiębiorcom, którzy zobowiążą się do inwestycji we Włodawie, wsparcie w wysokości nawet do 70% kosztów inwestycji. Jednak trzeba zainwestować co najmniej 200 tys. zł.

Po chwili radni zajęli się już zwyczajową procedurą – głosowaniami nad uchwałami.

Jako pierwszą podjęli uchwałę, mającą wesprzeć dotkniętych lockdownem gastronomów, ws. zwolnienia z opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży za 2021 rok. – To uszczupli nasze dochody o około 21,5 tys. zł. Jednak nie spowoduje to większych problemów finansowych miasta – wyjaśniła radnym przed głosowaniem, Elżbieta Torbicz, skarbnik miasta.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

3 komentarzy "Radni od wszystkiego"

  1. włodawianka-ska | 10 marca 2021 at 12:17 |

    Nasza rada miasta Włodawy jest bardzo słaba. Sesji nawet słuchać się nie da. Niedopuszczalne jest to aby przewodnicząca przerywała wypowiedzi radnych oraz sekretarza. Jej uwagi czy interpelacja lub wnioski radnych są ważne czy nie, też nie są na miejscu. Radna Uryniuk macha głową jak mały piesek 😉 Ponadto cmentarzem Wojska Polskiego zajmuje się ZK Włodawa.

  2. Wlodawianka - ska | 10 marca 2021 at 18:35 |

    Sowieccy włodawiacy

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content