Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań

Są pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie włodawskim, który do tej pory był wyspą wolną od Covid-19. Chodzi o pięć osób, które wróciły z pracy za granicą. Trzy z nich to mieszkańcy Śląska, którzy przyjechali pod Włodawę na „bezpieczną” kwarantannę.

Pierwszy przypadek koronawirusa w woj. lubelskim ogłoszono 10 marca. Potem zakażenia pojawiały się w kolejnych powiatach, za wyjątkiem włodawskiego. Aż do niedzieli 24 maja.

– Niestety, mamy pierwsze potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w naszym powiecie. To pięć osób, które wróciły z pracy za granicą, z różnych europejskich krajów. Najstarsza ma 61 lat, a najmłodsza 29 – informuje Mariusz Januszko, p.o. powiatowy inspektor sanitarny we Włodawie. – Wszyscy są już na oddziale zakaźnym szpitala w Chełmie. Ich stan jest jednak bardzo dobry, nie będzie więc prawdopodobnie konieczności dłuższej hospitalizacji.

Dalszy ciąg wiadomości przeczytają Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

2 komentarzy "Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań"

  1. Więc ile wreszcie 25 czy 5 ?

  2. niejasne jest to jak ludzie ze śląska bez sprawdzenia przekroczyli granicę i zakażeni dojechali przez całą Polskę do Włodawy żeby dopiero tu stwierdzić zakażenie , to jest nie do pojęcia przecież cały czas się mowi o kontrolach granicznych, w drodze do Włodawy napewno sie gdzieś zatrzymywali zgroza

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content