Problematyczna studzienka na Piłsudskiego

Wystająca studzienka kanalizacyjna na wysokości budynku Banku PKO S.A. na ul. Piłsudskiego od lat stanowi poważne zagrożenie dla kierowców poruszających się tą trasą. Mieszkańcy apelują o szybką interwencję.

Jeden z naszych Czytelników w liście do redakcji napisał: “Stan istniejący zagraża pojazdom poruszającym się na tym odcinku, czego sam doświadczyłem, zaczepiając miską olejową o studzienkę. Problem trwa od wielu lat i bardzo mnie dziwi, że nikt z Zarządu tego nie zauważył i nie jest w stanie naprawić.”

Hubert Ratkiewicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej we Włodawie, potwierdził potrzebę naprawy studzienki: 

– Tę kłopotliwą studzienkę trzeba poddać naprawie i regeneracji wspólnie z właścicielem drogi, czyli Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie. W tej sprawie nie będziemy chować głowy w piasek.

Rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Kamil Jakubowski wskazał na szerszy kontekst problemu: 

– Większość dróg wojewódzkich we wschodniej części Lubelszczyzny, w tym we Włodawie, ma kilkadziesiąt lat. Od 2019 roku województwo lubelskie prowadzi tzw. ofensywę drogową, której celem jest poprawa stanu technicznego dróg wojewódzkich. Niestety, nie wszystko da się wykonać w jednym czasie. Stan techniczny drogi wojewódzkiej nr 816 dodatkowo pogarsza przemieszczanie się ciężkiego sprzętu wojskowego.

I zapewnił, że w planach na bieżący rok przewidziane są remonty cząstkowe nawierzchni. 

– W tym roku zostaną wykonane remonty cząstkowe tej nawierzchni w technice betonu asfaltowego na gorąco, co pozwoli na zniwelowanie ubytków, nierówności i wykruszeń.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

3 komentarzy "Problematyczna studzienka na Piłsudskiego"

  1. Na Piłsudskiego wystająca studzienka, na Okunińskiej kilka zapadniętych. Często o trzeciej
    w nocy pobudka.

  2. Urzędników z UM stan ulic nic nie obchodzi. W roku ubiegłym osobiście zgłaszałem dziury -kilkanaście na ul. Słowackiego (okolice spóółdzielni mieszkaniowej) przyjechała po kilku dniach ekipa i w czasie deszczu posypali jakimś urobkiem , przyklepali obuwiem (pochodzili troche), za kilka dni to samo co przed interwencją. Burmistrz musiał wiedzieć o ubytkach bo SLD ma biuro w budynku-chyba ,że zmienił opcję polityczną.

    • Zapomniałaś o znakach prace drogowe i sprawa według nich załatwiona.Jest oznaczenie prac drogowych ?Jest,więc musisz uważać ,oni ręce umywają ;> Tych znaków załatwiających sprawę jest zresztą w mieście więcej np przy cmentarzu komunalnym ;> Miała być droga ,obwodnica metropolii Włodawa ale wyszedł znak remonty których nie ma ;>

  3. Internet Telewizja Włodawa

Dodaj komentarzSkip to content