Powiat włodawski z rekordowym budżetem. 27 milionów na inwestycje

Budżet powiatu włodawskiego na 2023 opiewa na ponad 100 milionów złotych. Duża kwota, ponad 27 milionów, zostanie przeznaczona na inwestycje. Niestety, jak wynika z dokumentu, zwiększa się też zadłużenie szpitala – do 35 mln zł.

W miniony czwartek na blisko półtoragodzinnej sesji Rady Powiatu Włodawskiego punkt na temat przyjęcia projektu wieloletniej prognozy finansowej na lata 2023–2026 oraz budżetu na nowy rok wywołały dyskusję wśród radnych.

– Budżet jest historyczny, ponieważ sięga ponad 100 milionów. To jest kwestia, którą warto podkreślić, ale wskazać muszę pewne niedociągnięcia. 29 września składałem wnioski do budżetu, m.in. dotyczące przygotowania dokumentacji projektowej stadionu lekkoatletycznego oraz budowy hali sportowej przy I LO i oba nie zostały uwzględnione. Podobny los spotkał wniosek o remont ul. Chmielnej w Różance. Natomiast dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej sugestii o zabezpieczenie 50 tys. zł na realizację “Żelaznego triatlonu” – mówił radny Mariusz Zańko.

Radny wskazał też, że oprócz gigantycznych środków w budżecie, powiat ma również ogromnie rosnące wydatki, które sięgają 78 mln złotych. Sugerował, że władze powiatu powinny podjąć działania w kierunku szukania oszczędności, choćby poprzez cięcia w administracji czy ograniczając pracę Domu Seniora z pięciu dni do trzech. Apelował, aby tam, gdzie jest to możliwe, wprowadzać oszczędności, zwłaszcza w kwestiach administracyjno-kadrowych.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Skip to content