Rodzice mają zastrzeżenia do pediatrii. Przygotowują petycję

Rodzice z Włodawy skarżą się na warunki panujące na oddziale pediatrycznym w lokalnym SPZOZ. Chodzi głównie o deficyt personelu. Przygotowują w tej sprawie petycję.

 “Tylko my możemy pomóc. Pielęgniarki nie dają rady. Muszą być salowymi, pielęgniarkami, zajmować się roznoszeniem posiłków i Bóg wie czym jeszcze, są przemęczone. Na oddział dziecięcy jest obecnie najwięcej przyjęć w całym szpitalu, a braki personelu największe” – napisała w mediach społecznościowych jedna z matek hospitalizowanego we włodawskim szpitalu malucha. Jej post został udostępniony ponad sto razy.

“Oddział dziecięcy został przeniesiony w miejsce, gdzie jest jedna toaleta dla dzieci i rodziców i jedna izolatka. Dzieci zarażają się jedno od drugiego. Jedynym plusem jest bardzo miły, ciężko pracujący personel” – relacjonuje kobieta. I dodaje: “(…) żeby pielęgniarki wynosiły śmieci, bo nie ma salowej? Pełny oddział dzieci, one biegają, sprzątają, rozdają posiłki i jeszcze robią badania i pobierają zlecenia. Tragedia!”.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Rodzice mają zastrzeżenia do pediatrii. Przygotowują petycję"

 1. Bzdura, bzdura, bzdura

 2. Nie bzdura tylko prawda, kiedyś na jeden oddział przypadała jedan salowa, a teraz jest jedna salowa na PIĘĆ oddziałów. To jest nie normalne w dzisiejszych czasach. Trzeba współczucia dla tych kobiet. Złe zarządzanie szpitalem wychodzi. Najgorzej, że odbija to się na człowieku.
  Szkoda mi tych kobiet, które robią co mogą latają z oddziału na odział, nie mając już sił. Dyrekcja ma to gdzieś.
  W biurowcu jest aż trzech dyrektorów,zdecydowanie za dużo bo z tym szpitalem to coraz gorzej, może warto zmniejszyć etaty dyrekcji i zatrudnić więcej salowych

 3. Zgadzam się z przedmówcami!!! To skandal co wyprawia ta pseudo dyrektor!!! Pielęgniarki do woły robocze!!! Trzy w jednym, salowe Także!!! Oddział przeniosła do klitek!!! Najważniejsze że ona i jej przełożone mają lux!!! Czemu jeszcze nikt nie wziął się xa jak wywalenie i sprowadzenie do pionu czyli do pracy panie za ,, zamkniętymi drzwiami,,!!!!

 4. po tylu negatywnych opiniach starosta powinien zmienić Panią dyrektor.
  Nawet dla społecznego spokoju.
  A jak nie to wymienić starostę
  Mariusz Piotr za działajcie, zmiencie to bo tylko na was liczę.

  • Brakuje tylko jednego głosu do zmiany starosty. Jeśli opozycja tego wykorzysta poniesie w wyborach sromotną porażkę

 5. szpital jest dla potencjalnych chorych. Potem są lekarze, pielęgniarki, ratownicy, salowe. Tzw kadra “szara” czyli administracja ma być im pomocna i organizować pracę jak najbardziej ergonomicznie. Obecnie ” biały ” personel to dla dyrekcji i starosty to zło kosztorodne. Najważniejszaa jest administracja i kadry jak u Lenina.

 6. Ludzie, przecież lekarzy nie mamy! Po to by pracę miały panie pielęgniarki, administracja na czele z dyrekcją i sprzątaczki mamy utrzymywać ten moloch?! Może raczej trzeba zadbać by lekarze specjaliści przyjeżdżali do przychodni. Nie ma laryngologa, potężne kolejki do kardiologów a wy o szpitalu?!

 7. Dokładnie. Czytam nowy tydzień i okazuje się że to sztucznie rozdmuchana afera.

 8. Ten Szpital to porażka Starosty. Poniesie klęskę w wyborach przez swoje uparte popieranie tej nieudolnej, zadufanej w sobie kobiety. Dlaczego ??

 9. Zejdźcie wreszcie z tej dyrektor i starosty. Może zastanówcie się czy jest konieczność utrzymywanie tego kolosa, który pochłania niemal cały budżet powiatu. Kilka budynków, brak lekarzy specjalistów, przeciążone praca pielęgniarki i salowe. Może bardziej opłacalne byłoby postawienie na gabinety specjalistyczne i sprzęt diagnostyczny? Mieszkańcy miasta wcale nie widzą przyszłości miasta ze szpitalem pochłaniającym wszystkie środki. Jak ktoś chory i tak leczy się prywatnie i to najczęściej w Lublinie, Chełmie, Białej czy Warszawie.

 10. włodawiak | 12 stycznia 2023 at 09:52 |

  popieram powyższy komentarz. Każdy kto tylko może leczy się poza Włodawą

 11. co za brednie. jeśli masz zdrowie , czas i kasę to se jedz do klinicystów z lublina, chełma , białej czy warszawy. dyrektorka rozkłada ten szpital ( likwidacja OIOM, SOR ). starosta ma do niej zaufanie – jego sprawa. Polityka . TZW politycy lokalni robią sobie “lans” z szpitalem. a co ma powiedzieć prosty człowiek? gdzie ma się udać ? Powiat bez szpitala jest zbędny! szpital bez powiatu będzie istniał .Parę kroków na wschód wojna. A tu pie… o ekonomii i opłacalności istnienia szpitala. łukaszenką z putinem zrobią gubernię i “prikazą : ” szpital ma być! I będzie . Tylko tych pseudo polityków lokalnych nie będzie. Wróble ćwierkaja o 16.01.23. Życzę dobrego samopoczucia.

  • Poluzuj gumkę w majtach bo straszny wytrzeszcz ci pozostanie. A i udaj się do dobrego specjalisty, bo fobie dość skutecznie się leczy. Dadzą ci lalkę Putina i Łukaszenki, abyś się nimi poopiekował i zobaczysz nie będą takimi polakożercami jak ci się wydają… Będzie dobrze.

 12. A co z tą petycją? Już przygotowali i…,czy jeszcze nie?

 13. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content