Pow. włodawski. Kandydaci ostrzą już języki…

Szykuje się twarda walka o powiat włodawski. Nie zabraknie też emocji w rywalizacji o ratusz i fotel burmistrza Włodawy.

Do obsadzenia w Radzie Powiatu we Włodawie jest 15 miejsc. Taką liczbę radnych wybiera się w powiatach liczących do 40 000 mieszkańcówPowiat jest podzielony na 4 okręgi – nr 1 (miasto Włodawa – 5 mandatów), nr 2 (gminy Włodawa i Hanna – 3 mandaty), nr 3 (gminy Stary Brus, Urszulin i Wyryki – 4 mandaty) oraz nr 4 (gminy Hańsk i Wola Uhruska – 3 mandaty).

Chętnych na samorządowe posady nie powinno zabraknąć. Między innymi dlatego, że kadencja samorządów wydłużyła się do 5 lat.

Na terenie powiatu silne wpływy mają dwie partie PSL oraz PiS. Dochodzi do tego komitet Łączy Nas Samorząd oraz Platforma Obywatelska. Oczy wielu osób kierują się w stronę Adama Panasiuka z PSL, który zastąpił na stanowisku starosty włodawskiego Andrzeja Romańczuka. Możliwe, że będzie próbował powalczyć o ten fotel jeszcze raz. Niektórzy mówią jednak, że Panasiuk chciałby zostać wójtem Urszulina.

Niezależnie od politycznej konfiguracji każdy ludowiec ma znaczne szanse wygrać w powiecie włodawskim i zasiąść w fotelu starosty. Nie można jednak lekceważyć PiS-u. Podobno ugrupowanie to może wystawić Mariusza Zańkę, młodego i ambitnego radnego powiatu. A kto może trafić do zarządu powiatu? Powtarzają się m.in. nazwiska: Tomasza Korzeniewskiego, Marty Wawryszuk, Joanny Szczepańskiej i Mariana Kupisza.

Miasto Włodawa

Obecny włodarz miasta, Wiesław Muszyński, potwierdził swój udział nadchodzących wyborach. Wystartuje z Komitetu Łączy Nas Zawsze Samorząd. Komitet ten wystawi również kandydatów do rady powiatu i kilku włodawskich gmin. Burmistrz Wiesław Muszyński podkreśla, że ma wiele pomysłów, które chciałby zrealizować z korzyścią dla mieszkańców i miasta. Zapewnia, że nie zabraknie mu sił i determinacji w pracy. Poza tym pragnie dokończyć projekty, które już rozpoczęto.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Pow. włodawski. Kandydaci ostrzą już języki…"

 1. Pogonić pisowskiego Holaczuka,bo Włodawa znowu nic nie dostanie.

 2. Bogata ta nasza Włodawa że stać nas zastępcę burmistrza. Zarobki burmistrza są nie wiele mniejsze od prezydenta Warszawy. Tyle lat nie był potrzebny zastępca. Realizacja miejskiej stacji paliw stoi tak samo jak miłe odpowiedzi na interpelację nt. budowy chodnika na ul. Chełmskiej od Netto w stronę ronda przy Orlen. Może wystarczyłoby przejście od ścieżki rowerowej? Zaraz znowu będą inf że to teren Zarządu Dróg Wojewódzkich to ich działka. W innych miastach przy budowie obiektów handlowych inwestorzy uczestniczyli w budowie dróg dojazdowych i chodników. Pora żeby mieszkańcy zaczeli chodzić na sesje Rady Miejskiej i zaczęli zadawać pytania.

 3. …Gdy twoje córy gryzą pazury, Gdy twoje żony piłują szpony…

 4. Nigdy więcej Pisu nigdy więcej złodziei

 5. tylko PZPR przewodnia siła narodu …Hurra…

 6. Podsumuję “dyskusję” powiedzeniem określającym rolę PZPRu w minionych czasach: ” Gołodupki, hop do kupki “…

 7. Bardzo smutna informacja dla włodawiaków.Wybór: PZPR(SLD) czy PIS?

 8. Czy to prawda, że fejsbukowy burmistrz nie ma popieracie SLD, która nie wybaczyła mu koalicji z PiSem? Jeżeli tak, to Edward nie zrobi mu kampanii i wodzirej będzie znów sprzedawał zapachy.

 9. i sie zaczyna jazda … lubię te prowincjonalne złośliwości.

 10. oj koryta czekają, czekają. A jak tylko pachną, uuuuuu.

 11. Podziękować burmistrzowi ,vice staroście , z-cy burmistrza. NIEROBY.

 12. Podziękować burmistrzowi, vice burmistrzowi, vice staroście -nierobom ,którzy się już urządzili.

 13. Kurczę, czepiliście się tych, którzy kończą kadencję. Zatem do roboty, startujecie albo przedstawcie chociaż swoje propozycje, skoro zabraknie wam odwagi. Może ktoś skorzysta i przedstawi wasze propozycje w programie wyborczym. Niedobrze się robi czytając tylko narzekania i ataki personalne.Opamietajcie się wreszcie!

 14. Internet Telewizja Włodawa

Dodaj komentarz