Ruszyły kwalifikacje do wojska. Stawienie się na komisji jest obowiązkowe

Ponad 13 tysięcy mieszkańców województwa lubelskiego stawi się na tegorocznej kwalifikacji wojskowej. To obowiązek dla młodych mężczyzn i niektórych kobiet, ale również okazja do poznania jednej z możliwych ścieżek kariery.

Mieszkańcy Lubelszczyzny będą stawiać się na komisjach od (12 lutego) do 30 kwietnia. Taki obowiązek dotyczy mężczyzn, którzy ukończyli 19 lat (rocznik 2005), mężczyzn mających od 20 do 24 lat, którzy nie posiadają jeszcze orzeczonej kategorii. Wezwanie mogą otrzymać również kobiety mające kwalifikacje przydatne w wojsku, głównie z zakresu medycyny.

W tym roku wezwanie otrzymało dokładnie 13 782 mieszkańców województwa lubelskiego. Przygotowane są 23 powiatowe komisje lekarskie oraz jedna wojewódzka.

Warto zaznaczyć, że nie jest to mobilizacja wojskowa, ale stawienie się na komisji jest obowiązkowe. To również szansa na zapoznanie się z możliwością pracy w służbie wojskowej. W powiatowych komisjach, żołnierze- rekruterzy z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej opowiedzą o swojej pracy i odpowiedzą na wszystkie pytania potencjalnych zainteresowanych.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

Skip to content