Poszukiwany wpadł na kradzieży sklepowej

Włodawscy policjanci interweniowali wobec 34-letniego sprawcy kradzieży sklepowej. Jego łupem padł alkohol i produkty spożywcze. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do obycia kary pozbawienia wolności. Dziś trafił do zakładu karnego.

Wczoraj, po godzinie 18:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Włodawie otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej. We wskazane miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji pracowników sklepu wynikało, że mężczyzna wziął z półki sklepowej alkohol wraz z produktami spożywczymi i chciał opuścić supermarket nie płacąc za nie.  Po przekroczeniu linii kas został ujęty przez pracownika. Sprawcą wykroczenia okazał się 34-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskigo. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętkorzyskim do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 7 lat i 3 miesięcy za kradziez oraz przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna był agresywny i nie wykonywał poleceń policjantów. Chciał też wprowadzić ich w błąd co do swojej tożsamości. Zabiegi stosowane przez mieszkańca Ostrowca na nic się zdały. Został zatrzymany i trafił dziś do zakładu karnego.

Za popełnione wykroczenia, wobec mężczyzny został sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego we Włodawie. Zgodnie z kodeksem wykroczeń mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Skip to content