Tymczasowy areszt dla sprawcy znęcania się nad żoną

Policjanci z włodawskiej komendy zatrzymali 59-latka, który będąc pod działaniem alkoholu znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Decyzją sądu wobec sprawcy przemocy domowej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie gminy Hańsk.  Na miejscu policjanci zastali nietrzeźwego 59-latka, który bez powodu wszczął awanturę z 57-letnią żoną. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od wiosny bieżącgo roku znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją drugą połową. W trakcie awantur wyzywał ją, poniżał i krytykował. Będąc pod działaniem alkoholu bił żonę rękoma, kopał ją, szarpał  i popychał. Jak ustalili policjanci w dniu interwencji próbował ją uderzyć i groził pozbawieniem życia.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut znęcania się nad  żoną.  Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 59-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Oznacza to, że sprawca przemocy najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. Mężczyźnie  grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad żoną.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

1 komentarz "Tymczasowy areszt dla sprawcy znęcania się nad żoną"

  1. Uważajcie panowie,dziś każdego można zamknąć ,wystarczy słowo ,jeden podpis i zamiast golonki kasza na obiad haha

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content