Spowodował kolizję z już przekroczonymi punktami karnymi za co stracił prawo jazdy

Policjanci z włodawskiej drogówki interweniowali podczas dzisiejszej kolizji we Włodawie z udziałem samochodów Dodge oraz Audi. Podczas sprawdzania w policyjnych bazach okazało się, że 42-letni sprawca nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przekroczył już liczbę punktów karnych poprzednimi wykroczeniami. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane a za wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

W czwartek po godzinie 8:00 patrol ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włodawie został wezwany do kolizji drogowej, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Kraszewskiego oraz Nadrzecznej we Włodawie. Na miejscu policjanci ustalili, że 42-letni kierujący audi nieustąpił pierwszeństwa przejazdu dla jadącego ulicą Kraszewskiego pojazdu marki Dodge, którym kierował 55-latek. W wyniku tego zachowania doszło do zderzena bocznego tych pojazdów. Mieszkańcy Włodawy byli trzeźwi, jednak sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że 42-latek dopuścił się wcześniej naruszeń w ruchu drogowym, w wyniku czego przekroczył limit 24 punktów karnych. W związku z powyższym mundurowi zatrzymali kierującmu audi prawo jazdy i nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1500 złotych.

Warto pamiętać, że :

  • kierowcy, który dopuścił się naruszenia przepisów ruchu drogowego oprócz mandatu karnego przyznawane są punkty karne od 1 do 15
  • po przekroczeniu limitu  24 punktów karnych następuje zatrzymanie prawa jazdy (20 punktów dla kierowców z prawem jazdy poniżej roku);
  • po utracie prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych, kierujący jest zobligowany do poddania się badaniu psychologicznemu, a prawo jazdy może odzyskać po zdaniu egzaminu sprawdzającego jego umiejętności. To taki sam egzamin, który zdają kandydaci na kierowcę. Zdać trzeba zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Skip to content