POLICYJNY POŚCIG ZAKOŃCZONY NA KOLCZATCE

Włodawscy policjanci zatrzymali 20-latka kierującego nissanem w wyniku pościgu, który rozpoczęli po tym jak mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 90 km/h i  nie zatrzymał się  do kontroli drogowej. Finalnie uciekinier po najechaniu na rozłożoną kolczatkę porzucił pojazd i zaczął uciekać przez pole. Tam zatrzymali go policjanci. Powodem ucieczki okazał się alkohol.

W piątek około godziny 23:00 policjanci włodawskiej drogówki na jednej z ulic miasta ujawnili, że pojazd marki Nissan porusza się z prędkością 140 km/h. Pomimo wydawania sygnałów świetlnych, dźwiękowych oraz poleceń wydawanych  latarką z czerwonym światłem do zatrzymania kierujący nie stosował się do nich i kontynuował jazdę. Do pościgu włączyły się inne patrole. Finalnie uciekinier po najechaniu na rozłożoną kolczatkę porzucił pojazd i zaczął uciekać przez pole. Tam zatrzymali go policjanci.

Okazało się, że kierujący to 20-latek z gminy Włodawa. Jak wykazało badanie alkomatem, mężczyzna miał prawie promil alokoholu w organizmie. Na dodatek policjanci w jego pojeździe znaleźli środki odurzające. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy przedstawił mu zarzuty: Jazdy w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli i posiadania środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli od podejrzanego pieniądze w kwocie ponad 2 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.  20-latkowi grozi  do 5 lat więzienia.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

1 komentarz "POLICYJNY POŚCIG ZAKOŃCZONY NA KOLCZATCE"

  1. Jakie więzienie? Do kopalni na dół na 5 lat i niech ryje węgiel. A tak jeszcze czuba utrzymuj.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content