Podatek za psa zniesiony

Właściciele psów we Włodawie rozpoczęli 2020 rok z ulgą dla kieszeni. Weszła bowiem w życie uchwała Rady Miejskiej znosząca podatek od czworonogów. W listopadzie ubiegłego roku na wniosek Burmistrza Włodawy radni przyjęli uchwałę w sprawie zniesienia opłaty z tytułu posiadania psów.

– Wpływy z tytułu tej opłaty systematycznie spadały. Rosły za to koszty związane z jej egzekwowaniem. Dodatkowo opłata nie ma charakteru obligatoryjnego, dlatego zaproponowałem Radzie Miejskiej podjęcie uchwały w sprawie zniesienia tego podatku – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Opłata za posiadanie psa została wprowadzona jeszcze w 1991 roku w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych. Jej wysokość określają poszczególne gminy. We Włodawie właściciele czworonogów płacili ok 40 zł rocznie. Warto dodać, że Ministerstwo Finansów ustaliło limit podatku od czworonogów w 2020 roku na poziomie 125,40 zł.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Podatek za psa zniesiony"

 1. Sprzątacz pisiego łajna | 28 stycznia 2020 at 20:56 |

  Szanowni Psiarze czas zacząć zbierać odchody po swoich psach. Wyprowadzacie je codziennie rano na spacer by załatwiły potrzeby fizjologicze na trawniku przy czyimś domu. Jesteście totalną patologią. Jak się Wam zwróci uwagę to wręcz bije z Was naganność zarówno po względem etycznym jak i moralnym, jesteście bez honoru, kultury, ambicji i jakichkolwiek pozytywnych aspiracji. Cóż jesteście Psiarzami.

 2. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka i nie obrażaj. Ja zawsze sprzątam po swoim psie. Jak widzisz że ktoś nie sprząta to zwróć mu uwagę a nie spuszczasz się na elbi. A jak brakuje ci odwagi to siedź cicho.

  • Włodawianin | 4 lutego 2020 at 08:34 |

   Zwróciłem uwagę facetowi, który chodzi codziennie z psem przed moim domem. Ten w wielkiej złości odpowiedział, że jak nie zamknę mordy to mi przpie….li i wsadzi moja gębę w odchody jego psa leżące przed moim domem. To jest Wasza kultura, wszystko jest OK dopóki nikt niczego do Was nie chce.

 3. Na ulicy Jana Pawła, dokladnie na trawnikach i przyleglym parku,dużo odchodow psich pozostawionych przez “psiarzy”.Zwracajac uwage można uslyszeć kilka nieprzyjemnych słow od nich.

 4. Zwróciłam uwagę pani, która nie sprzątnęła ogromnej kupy po owczarku niemieckim ( przy szkole Nr3). Usłyszałam, że “jestem znana we Włodawie z tego, że czepiam się porządnych ludzi”…
  Pani była deko leciwa i krzykliwa, więc dyskusja z nią nie miała sensu.
  Co szanowni radni naszego Miasta radzą w takiej sytuacji?

 5. To proste. Trzeba odchody psa potraktować jako śmieci i każdy właściciel powinien za 1 psa odprowadzać 39 zł (bo nie segreguje – czytaj sprząta) lub 13 zł jeśli zbierze (bo i tak gdzieś wyrzuci).

 6. Nakaz oplaty za smieci pochodzace od psow.to trafiony pomysl.

 7. Powinno sie przywrocic podatek za psa i to w podwyzszonej kwocie.Zatrudnic bezrobotnego do sprzatania psich odchodow w miescie.Bedzie praca i odciąży sie wlascicieli psow od tej czynnosci.

 8. Powinien byc zakaz trzymania duzych psow w mieszkaniach w blokach.Pies sie meczy i lokatorzy sas iedzi,ktorzy slysza szczekania psa kiedy wlasciciel jest w pracy.

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content