Okuninka chce być uzdrowiskiem

Teresa Ciodyk z Włodawskiej Rady Seniorów zaproponowała burmistrzowi Wiesławowi Muszyńskiemu, aby rozważył koncepcję utworzenia sanatorium w Okunince. Grupa lokalnych przedsiębiorców poszła jeszcze dalej. Złożyli do gminy Włodawa wniosek o wydzielenie części miejscowości na potrzeby uzdrowiskowe.

Ciodyk poruszyła temat podczas sesji rady seniorów. Zaproponowała, żeby sanatorium zrobić w Adamkach, ze względu na duże zalesienie, czyste powietrze oraz ciszę, albo w Okunince, bo tam jest dużo atrakcji dla kuracjuszy. Uważa, że z powodzeniem mogłyby tam powstać ośrodki poprawiające stan zdrowia osób z problemami kardiologicznymi i neurologicznymi.

– Skoro nie ma w naszym powiecie dużych fabryk i małe szanse są na to, że coś takiego powstanie we Włodawie lub okolicy, to spróbujmy wykorzystać potencjał, jaki posiadamy, czyli walory turystyczne. Tylko w okolicy Włodawy mamy dwie rzeki Włodawkę i Bug oraz trzy jeziora: Czarne, Białe i Glinki. W samym mieście też byłoby co pozwiedzać. Mamy czyste powietrze, ciszę, unikatowe gatunki roślin i ptaków. Dla całego powiatu włodawskiego byłoby to wspaniałe rozwiązanie – wyjaśnia pani Teresa.

Burmistrz stwierdził, że miasto nic do tego nie ma, bo Okuninka nie leży w granicach administracyjnych Włodawy, tylko gminy wiejskiej. Aczkolwiek pomysł uznał za dość ciekawy. Wiesław Muszyński zastanawiał się jednak, czy w tak rozbudowanej turystycznie Okunince, będzie możliwość utworzenia uzdrowiska: – Wydaje mi się, że takie sanatorium mogłoby powstać jedynie w okolicy Jeziora Glinki.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Okuninka chce być uzdrowiskiem"

 1. tam sie można wyleczyć jedynie ze zdrowego rozsądku …

 2. Działkowiec | 29 kwietnia 2019 at 20:39 |

  Uzdrowisko ? W stertach śmieci, których nikt nie usuwa na bieżąco? Gdzie podziały się kontenery i punkty zbiórki odpadów?

 3. Buahaha Okuninka uzdrowiskiem ale raczej… śmieciowym. W weekend nie było nad jeziorem i przy głównej drodze ani jednego kontenera i ani także jednego pojemnika na śmiecie. Za to były reklamówki śmieci pod drzewami.

 4. Szanowna Pani proponuję wczasy terapełtyczne Medodą Huny U Pana Bartnika.
  Wyleczy z bzdurnych pomysłów rodem z Fantasy,gratulujęradnej rozeznania kto administruje jeziorem Białym.

 5. Kibice wlodawianki podejrzewają, że sławetny magiczny kamień z czeczeni uzdrowiciela z Okuninki pierwotnie służył jako kamień do kiszenia kapusty. Oceniam że to niezłe jaja. Pul siedlec się z tego śmieje.

 6. Ciekawski | 4 maja 2019 at 15:02 |

  Wie ktoś co tak w nocy łupnęło ?

  • party haard | 4 maja 2019 at 21:25 |

   Kibice wlodawianki podejrzewają, że zarzad lupna flaszke. Oceniam że nie jedna z reszta.

 7. Balcerek | 5 maja 2019 at 21:00 |

  Jechałem dzisiaj wczesnym wieczorem obwodnicą Jeziora Białego i naliczyłem kilkanaście stosów z workami śmieci. Trzeba to najpierw ręcznie pozbierać i kilkunastoma ciężarówkami wywieźć.W zaistniałej sytuacji jest to totalna głupota urzędników gminy. Czy nie można tego było zaplanować, że w czasie długiego weekendu będzie więcej śmieci i postawić kilka kontenerów. Najlepiej niedowładem organizacyjnym, połączonym z brakiem odpowiedzialności odpowiedzialnych ludzi obciążyć właścicieli działek i domków letniskowych, którzy i tak płacą za działki i domki bardzo wysokie podatki, nie mając nic w zamian. Tak łatwo nie pójdzie.

 8. Nad Glinkami jest podobnie. Nie ma ani jednego kontenera a tam, gdzie stały leży kilkanaście stosów worków i reklamówek ze śmieciami. Ciekawe szybciej zalegną się tam szczury, czy ktoś to sprzątnie?

 9. Może ktoś wreszcie zainteresuje się dzikimi składowiskami igliwia, gałęzi, śmieci nad jeziorami Białe i Glinki?!

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content