Nauka we Włodawie, praktyka w Grecji

Około 30-osobowa grupa uczniów technikum hotelarskiego, żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum informatycznego włodawskiego Modrzewiaka będzie zdobywać praktyczne umiejętności w Grecji.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie kolejny raz pojadą na staż zagraniczny do Grecji. Władze szkoły i powiatu pozyskały na to dofinansowanie z programu Erasmus+. Praktyki potrwają od 29 kwietnia do 10 maja.

– Uczniowie będą przebywali w hotelu San Panteleimon nieopodal miejscowości Leptokaria na Riwierze Olimpijskiej. Staże mają zdobywać w sprawdzonych, solidnych greckich firmach. W praktyce sprawdzą swoją wiedzę zawodową i umiejętności. Przeszkolą się także w zakresie posługiwania się językiem angielskim, zwłaszcza branżowym – wyjaśnia dyrektor szkoły Eugeniusz Omelczuk.

Młodzież ma zagwarantowany przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, wycieczki autokarowe po Grecji, a nawet kieszonkowe na drobne wydatki. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają tzw. Europass Mobilność, czyli dokument potwierdzający wiedzę i kwalifikacje zdobyte w innym kraju.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

3 komentarzy "Nauka we Włodawie, praktyka w Grecji"

  1. A wizyta studyjna będzie, jak zwykle?

  2. Kibice Włodawianki są zdania, że są lepsi kandydaci na wyjazdy zagraniczne np zarząd klubu z niemal stuletnią tradycją.Oceniam że ci wybitni specjaliści i wielkiej klasy działacze sportowi razem ze szkoleniowcem twórcą najnowocześniejszej myśli szkoleniowej będą mogli zawrzeć szereg umów sponsorskich z zagranicznymi koncernami i sfinalizować kilka transferów, które rozwiążą obecne problemy kadrowe w klubie i poprawią stan jego finansów. Dzięki temu seria wysokich porażek jak ta z Kryształem, Hetmanem, dzisiejsza z Lublinianka czy przykre 1:2 ze Startem Krasnystaw.

  3. Bogata ta Unia, jak finansuje projekty uczniom spoza UE!

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki