Odsłonią ławeczkę Krahelskiej. Bogaty program uroczystości

Przy ławeczce Krystyny Krahelskiej zostanie przecięta wstęga i odegrany hymn państwowy. Druga część obchodów odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

“Znad Wisły… nad Bug” to nazwa uroczystości upamiętniającej pobyt Krystyny Krahelskiej w latach 1943-1944 na Ziemi Włodawskiej. Na udział w wydarzeniu zapraszają jego organizatorzy – burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włodawskiej. Uroczystości zaplanowane są na 30 września.

Wydarzenie podzielone jest na dwie części i rozpocznie się o godz. 11 na skwerze miejskim przy Włodawskim Domu Kultury. Tam zaplanowane jest odsłonięcie i poświęcenie ławeczki – pomnika Krystyny Krahelskiej. Będzie można wysłuchać “Gawędy o Włodawskiej Ławeczce” w wykonaniu dwóch współtwórców rzeźby. Obok zostanie posadzony pamiątkowy buk, a na koniec zaplanowano wspólne odśpiewanie pieśni Polski Walczącej i Powstania Warszawskiego “Hej, chłopcy, bagnet na broń!”.

Druga część uroczystości zaplanowana jest na godz. 12.15 w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie przy ul. Przechodniej 13. Tam odbędzie się sympozjum poświęcone relacjom patriotycznym Krystyny Krahelskiej z Ziemią Włodawską. Przedsłowie “Krystyna Krahelska w pamięci Włodawian” wygłosi Małgorzata Zińczuk. Następnie będzie prelekcja Beaty Tomeckiej (współautorki książek o bohaterce powstania) na temat inspirujących wątków refleksji biograficznej “Danuty”. W kolejnej części Benon Bujnowski z MDK nr 2 w Lublinie pokaże prezentację multimedialną “Śladami Krystyny Krahelskiej po Ziemi Lubelskiej”.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Odsłonią ławeczkę Krahelskiej. Bogaty program uroczystości"

  1. A moze pomnik postawic tam gdzie Jarek westchnal. Nie lepiej upamietnic nastarszego wlodawiaka. Lub inna zasluzona miastu osobe. Chociazby ostatniego naczelnika miasta Pana Garbaciaka. Coprawda zarzadzal Wlodawa za komuny, ale byl on chyba jedynym zarzadca co kochal Wlodawe, a nie swoja partie. Czy nawet lawecxke Wanki. Wszyscy wiedza o kim mowa. Co prawda naduzywal. Ale ptosze zauwazyc. Zawsze elegancko ubrany. Zawsze spodnie w kant, zawsze marynareczka i parasolla w dloni. A prof. Wieliczko z liceum. Pol Wlodawy go wspomina. A tu beda upamietniac kogos z zewnatrz o kim wie tylko kilka osob. Pzdr.

    • Nawet nie wiesz kto był ostatnim naczelnikiem we Włodawie a zabierasz głos, do szkoły tumanie

  2. czyli czas najwyższy postawić ławeczke Wańki. Myśle , że wiele osób będzie za. propozycje miejsca. Znałem Go i myślę , ze to dobry pomysł . Był swego czasu ikoną.

  3. Burmistrz naprawdę się nudzi, tylko wręcza kwiatki, chodzi do przedszkolaków. K.wa porażka. Jakoś nie pamiętam co zrobił aby mieszkańcom żyło się wygodniej, taniej czy lepiej? Co zrobił by ściągnąć biznes w nasz region? Same bzdety.

  4. Masz racje. Cale grono naszych samorzadowcow to porazka. Jednym chyba który cos robi i to bez kamer i lansu jest starosta. Wystarczy wspomniec ze gdybym nie On to juz by szpitala nie bylo pewnie. To ze przy takim finansowaniu z rzadu jeszcze dziala to cud jakis. To jest priorytet bo chodzi o zdrowie i zycie ludzi. Znajduje tez czas na remonty ulic np dlugiej. Wyremontowal jednostke zeby ludzie starsi mieli swoje miejsce z dobra opieka. Takich przykladow mozna mnozyc. I co najwazniejsze nie chwali sie wszystkim w social mediach a ludzie i tak o tym doskonale wiedza i doceniaja. Pracowac trzeba ciezko i po cichu. To efekty maja robic halas. Pozdrawiam i trzymam kciuki za kolejne sukcesu. Wytrwalosci

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content