Kolorowych murali będzie więcej? Burmistrz daje zielone światło

Stare garaże przy ul. Lubelskiej we Włodawie przeszły “lifting”. Podczas Festiwalu Sztuki Ulicy, który odbył się w nadbużańskim miasteczku na początku września, zostały pomalowane przez artystów grafficiarzy.

– Malowanie i cały festiwal to inicjatywa mieszkańców. Efekt jest naprawdę super. Szare budynki garaży w końcu przestały szpecić. Cieszymy się, tym bardziej że Lubelska to jedna z głównych ulic miejskich – powiedział nam burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. Dodał też, że murali może być we Włodawie więcej. – Mamy w mieście sporo budynków, których ściany mogłyby zostać w ten sposób ozdobione. Myślimy nad muralami dotyczącymi historii naszego miasteczka – wyjaśnił.

Mieszkańcy są “za”. – To bardzo dobry pomysł. Wrocław muralami stoi, dlaczego Włodawa miałaby nie pójść w ślady stolicy Dolnego Śląska – usłyszeliśmy od pani Anny z os. Kraszewskiego. – W ten sposób można odrestaurować elewację starych budynków. Dzięki muralom miasto będzie ładniejsze. Takich graffiti powinno być jak najwięcej – uważa pani Natalia z ul. Chełmskiej. – Mieszkam niedaleko i to, co zrobili chłopaki z garażami, zasługuje na oklaski. Naprawdę się spisali. Oby więcej takich inicjatyw – dodaje pan Rafał.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Kolorowych murali będzie więcej? Burmistrz daje zielone światło"

  1. świetna sprawa gratuluję pomysłu.

  2. Na tych garażach ktoś próbował swoich sił w graffiti ale wyszła pstrokacizna bez ładu i składu.Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd,to nie jest mural!Sztuka haha dobry żart.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content