Nietrzeźwa i bez uprawnień 19 latka uderzyła w budynek supermarketu

Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie 19-latka z Włodawy, która wczoraj podczas brawurowej jazdy w strefie ruchu straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w elewację budynku supermarketu. Okazało się, że nie miała uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Wczoraj przed północą podczas patrolowania ulic Włodawy policjanci zauważyli uszkodzoną elewację supermarketu. Po przejrzeniu zapisu z monitoringu miejskiego ustalili przebieg zdarzenia i udali się do właściciela auta. W jednym z mieszkań we Włodawie policjanci zastali 19-latkę, która przyznała się, iż to ona kierowała autem SsangYong. Oświadczyła, iż na parkingu przy markecie “driftowała”, w wyniku czego uderzyła w elewację budynku uszkadzając ją. Razem z nią w aucie była koleżanka, którą zabrała na przejażdżkę.  Następnie odjechały z miejsca. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że ma ona ponad promil alkoholu w wdychanym powietrzu. 19-latce pobrano krew do badań retrospekcyjnych. Kobiecie nie zatrzymano prawa jazdy bo w ogóle nie posiadała uprawnień do kierowania samochodem.

Teraz poczeka na wyrok Sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, a za kolizję drogową i brak prawa jazdy wysoka grzywna.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

1 komentarz "Nietrzeźwa i bez uprawnień 19 latka uderzyła w budynek supermarketu"

  1. Sumienie | 26 maja 2023 at 14:55 |

    Będzie miała co wspominać na starość, jak to się szalało za młodu. Moi synowie mają pierwszą młodość za sobą, ale wspominają jedynie moje nakazy i zakazy. Zastanawiam się coraz bardziej, która droga jest słuszna. Powiedzonko “Lepiej pokutować za to czym się zgrzeszyło niż żałować tego czego się nie zaznało” dla mnie po latach nabiera sensu. Schlać się i wjechać w market to przesada ale dajmy trochę luzu swoim dzieciom.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content