Podsumowanie akcji „Prędkość” na włodawskich drogach

Ponad 70 ujawnionych przekroczeń prędkości, w tym 25 w rejonie przejść dla pieszych to w telegraficznym skrócie podsumowanie piątkowej akcji „Prędkość” włodawskiej drogówki. Niestety powyższe cyfry wskazują, że wielu kierowców nie stosuje się do ograniczeń prędkości, stanowiąc tym samym poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze.

W piątek włodawscy policjanci Ruchu Drogowego prowadzili działania na drogach pod nazwą „Prędkość”, które prowadzone były w całym kraju w ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych. Celem akcji było ujawnianie kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości, a przez to poprawa bezpieczeństwa na drogach.

W efekcie policjanci ujawnili ponad 70 wykroczeń związanych z przekraczaniem prędkości, w tym 25 w rejonie przejść dla pieszych. Niechlubnym „rekordzistą” okazał się być mieszkaniec Włodawy, który w Hannie pędził citroenem z prędkością 98 kilometrów na godzinę na dozwolonej „pięćdziesiątce”. Niestety prędkość to wciąż główna przyczyna poważnych wypadków drogowych, a powyższe cyfry potwierdzają, że wielu kierowców nie stosuje się do ograniczeń prędkości stanowiąc poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

4 komentarzy "Podsumowanie akcji „Prędkość” na włodawskich drogach"

  1. A co z pieszymi? Oni wyrastaja jak grzyby po deszczu z telefonami w ręku. Hit to młoda matka ok 25 l jadaca rowerem prez przejście dla pieszych z telefonem w reku nie byłoby to moze zaskoczeniem ale rower miał kosz na dziecko a wtym oszu maluch ok 2 lat.

  2. Już się nie boją i znów jeżdżą ‘ po palcach’ pieszych Tragedii będzie sporo bo państwo odpuściło przed wyborami,podobnie służby.Tyle są warci ludzi w tym państwie pis.Mogą ginąć na pasach ,ważne żeby wyniki wyborów były dla nich dobre.

  3. A jakie było państwo PO-PDSL “pieniedzy nie ma i nie bedzie”

  4. 70 wykroczeń chyba na wyjeździe z Włodawy do Orchówka bo na Lubelskiej i Chełmskiej to jakoś nie widzę ich osiągnięcie to złapać 19 łatkę na parkingu pod biedronką

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content