MOTOCYKLISTA Z PROMILAMI

O negatywnych konsekwencjach jazdy pod działaniem alkoholu przekonał się 51-latek z Włodawy, który wsiadł za kierownicę swojego motocykla z prawie 2 promilami w organizmie. Policjanci ustalili, że mężczyzna na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się doznając obrażeń ciała. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata więzienia, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami.

Pomimo licznych apeli o poważnych skutkach jazdy pod działaniem alkoholu wciąż zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pojazdów „na podwójnym gazie”. W tym tygodniu włodawscy policjanci ujawnili kolejnego kierowcę z promilami.

Dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, które dotyczyło poszkodowanego motocyklisty, który przewrócił się na łuku jezdni ulicy Zabagonie we Włodawie. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie i zastali zespół pogotowia ratowniczego udzielającego pomocy 51-latkowi z Włodawy. Po zbadaniu przez stróżów prawa mężczyzny alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że ma w organizmie prawie 2 promile. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Natomiast z ustaleń policjantów wynikało, że do przewrócenia się pojazdu doszło, ponieważ kierujący na łuku jezdni najechał na krawężnik i stracił panowanie nad motocyklem.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata więzienia. Kierowca „na podwójnym gazie” musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

1 komentarz "MOTOCYKLISTA Z PROMILAMI"

  1. gospodarze WŁODAWY ….POBUDKA !!!!dzwonek !!!!!!!!!!!!chodnik-przejście BEZPIECZNE od tesco do kik,ccc,my center….gospodarze WŁODAWY ….POBUDKA !!!!

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content