Miliony dla samorządów

Polski Ład odkrył karty. Wśród miliardów dostało się i samorządom powiatu włodawskiego – w sumie nieco ponad 51 mln zł. Najwięcej otrzyma miasto Włodawa – ponad 8 mln zł i Stary Brus – 7,5 mln zł. Najmniej sam powiat – tylko niecałe 4 mln zł.

2785 jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski otrzyma blisko 24 miliardy zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Dzięki ogłoszonej dzisiaj decyzji samorządy w całym kraju dostaną nawet do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania kosztów ponoszonych na inwestycje, m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła, czy gospodarowanie odpadami. Samorządy powiatu włodawskiego dostaną niemal 51 mln zł na swoje inwestycje.

To bezsprzecznie największy jednorazowy zastrzyk dofinansowania na lokalne programy w historii. Nie wszyscy jednak się cieszą. Jak można było się spodziewać, najmniej korzystnie w programie wyszedł powiat włodawski. Jego władze już ogłosiły, że będą składać projekty, które nie przeszły do następnej edycji. Na trzy złożone wnioski przeszedł tylko jeden, i to ten najtańszy – dotyczący budowy domu dziecka za niespełna 4 mln zł.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 komentarz "Miliony dla samorządów"

  1. Panie starosto gratuluję! Widać jak prowadzi Pan politykę powiatu który dostał najmniej pieniędzy. Gdyby nie to że dają wszystkim to nic byś Pan nie dostał. Wielkie gratulacje.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content