Mieszkańcy nie chcą wycinki drzew w centrum

Mieszkańcy dostali do wypełnienia ankietę. Ma zbadać „popyt dla projektu inwestycyjnego”. Chodzi o odnowienie zabytkowego centrum miasta. Tylko, że ten projekt praktycznie jest gotowy. Mieszkańcy go widzieli. I nie chcą by wycięto z centrum drzewa.

Przedmiotem projektu „Na Szlaku Trzech Kultur – odnowienie zabytkowego centrum Włodawy” jest przebudowa zabytkowego Rynku oraz przyległych ulic (ul. Czworobok i ul. Rynek), wnętrza zabytkowego zespołu dawnych kramów czyli Czworoboku oraz kolejnych dwóch ulicy (H. Sawickiej i Nastawnej).

Projektanci z warszawskiej firmy Palmett-Markowe Ogrody uwzględnili także dwie fontanny lokowane w zachodniej i południowej części placu. Pierwsza z nich nazwana Fontanną Trzech Kultur ma znaczyć odkrytą przez archeologów historyczną studnię miejską. Ponadto na dziedzińcu Czworoboku ma powstać amfiteatr. Zaprojektowano też stylowe oświetlenie, ławki, donice na drzewa i stojaki na rowery.

Dalszy ciąg wiadomości mogą Państwo znaleźć na stronie Dziennika Wschodniego.

1 komentarz "Mieszkańcy nie chcą wycinki drzew w centrum"

  1. W projekcie zaznaczono wycięcie kilku starych drzew w północnej i wschodniej części Rynku i nasadzenie nowego niskopiennego drzewostanu. Stare drzewa stanowią zagrożenie w przypadku coraz częstszych, gwałtownych burz.To ja nie bardzo rozumiem,, czy chcemy zjeść ciasto ,czy tylko je mieć. A może jest to powód ,dla którego stanie po raz kolejny szlaban na odnowienie centrum miasta.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content