Fetorem przy Spokojnej zajęły się władze

Wreszcie jakaś dobra wiadomość dla mieszkańców posesji przy ul. Spokojnej, które zalewają fekalia.

Będzie wydłużona kanalizacja i powstanie kanał burzowy.

W ubiegły wtorek radny Lucjan Gąsiorowski zwołał w tej sprawie nadzwyczajne posiedzenie komisji budżetu i rozwoju lokalnego. W spotkaniu uczestniczył też burmistrz, pracownicy urzędu oraz prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Krzysztof Kot. Ustalono, że jeszcze w tym roku miasto wspólnie z MPGK przeprowadzą prace podziemne w tej części miasta. Przedłużona zostanie kanalizacja, która obecnie jest tylko do połowy ulicy. Powstanie również kanał burzowy, który będzie odprowadzał wodę deszczową. Stwierdzono jednak, że i to niewiele pomoże, jeśli nie zostanie rozwiązany problem wody spływającej z wyżej położonych ulic oraz z parku przy cerkwi. Rozmawiano, jak temu zaradzić, ale na razie nie wypracowano żadnego stanowiska. Podobno padło kilka pomysłów, ale raz jeszcze muszą być przeanalizowane. Burmistrz zapewnił natomiast, że na przełomie lat 2017-2018 na ul. Spokojnej położy także nową nawierzchnię.

O sprawie pisaliśmy przed dwoma tygodniami. Mieszkańcy są oburzeni, że od lat władze miejskie tylko obiecują im, że problem rozwiążą i na obietnicach się kończy. Interweniowali także w sanepidzie, ale i to nie pomogło.

Dalsza część wiadomości znajduje się na stronie SuperTydzień

1 komentarz "Fetorem przy Spokojnej zajęły się władze"

  1. Pytanie: Czy radny Lucjan “chodzi” za stoiskiem na targowicy dla znajomej? Był na to jakiś przetarg, czy wystarczy “załatwianie” ?

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki