Fałszywi policjanci znowu u nas

We wtorek (19 marca) mieszkańcy Włodawy odebrali kilka telefonów z nieznanych numerów z informacjami, że policjanci są w posiadaniu ich dokumentów, na które mogą zostać zaciągnięte kredyty.

– Za każdym razem dzwoniono do starszych osób na telefony stacjonarne – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Mężczyzna przedstawiający się jako policjant informował, że są na liście u przestępców, którzy mogą się włamywać na ich osobiste konta i zaciągać kredyty. Wskazał również, że w celu potwierdzenia tych informacji mogą niezwłocznie zadzwonić na Policję. Na szczęście potencjalne ofiary oszustów zachowały czujność i nie dały się „wkręcić” w dalszą rozmowę ani też nie przekazały żadnych szczegółowych danych, a tym bardziej żadnych pieniędzy, zaś o zdarzeniach powiadomili włodawskich policjantów. Dlatego ponownie apelujemy o ostrożność.

Nie zawsze tego typu sytuacje mają tak szczęśliwy finał – wystarczy jednak zachować trzeźwy umysł, nie ulec emocjom i przede wszystkim potwierdzić informacje u rodziny i bliskich dzwoniąc na posiadane przez nich, a nie wskazane przez oszustów telefony. Najlepiej też osobiście udać się na Policję i przekazać informacje o potencjalnych oszustach. Pamiętajmy, że sposób postępowania oszustów jest w każdym przypadku podobny. Sprawcy nawiązują telefonicznie kontakt z wytypowanymi osobami i zwracają się z pilną prośbą o zgromadzenie i przekazanie pieniędzy.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 komentarz "Fałszywi policjanci znowu u nas"

  1. Spokojnie drodzy mieszkańcy powiatu włodawskiego.To tylko kwestia czasu kiedy niezawodni kryminalni z KPP we Włodawie ponownie rozpracują i ujma tą szajkę pasożytów .
    Tylko tak w luźniejszej chwili zróbcie jeszcze porządek z tymi pijakami .

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content