Dwa brązowe medale włodawianek na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu

W Kurzętniku odbyły się 08-10.06.2018 r Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów, Kadetów w kickboxingu w wersji light – contact. W zawodach wzięło udział prawie 500 zawodników i zawodniczek z 77 klubów w tym trzy zawodniczki z Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Mechanik” Włodawa. Najlepsza zawodniczka wśród Juniorek, niepokonana w tamtym roku zdobywczyni Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski, wystąpiła tym razem w wyższej kategorii wagowej do 65 kg. Była to najsilniej obsadzona kategoria juniorek w Mistrzostwach Polski, ponieważ oprócz Dominiki na wagę zgłosiły się Weronika Szymczak Mistrzyni Polski, brązowa medalistka Mistrzostw Świata full-contact, oraz Zuzanna Kalbarczyk również Mistrzyni Polski light contact.

Dominika wygrała pierwszą walkę przez poddanie, natomiast w półfinale czekała na nią Zuzanna Kalbarczyk. Pojedynek od początku stał na wysokim poziomie a walka do samego końca trzymała w niepewności, jednak to Kalbarczyk w końcówce przeprowadziła znakomitą akcje, która zadecydowała o wyniku rywalizacji. Jagiełłowicz musiała zadowolić się brązowym medalem, jednak jak mówi jej trener, stoczyła najlepszy pojedynek w swojej karierze i pokazała że zasługuje na miano Mistrzyni, świadczyć o tym może również fakt, że Kalbarczyk oprócz tego, że zwyciężyła w finale, została wybrana najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski.

Brązowy medal zdobyła również w kategorii do 65 kg kadetek starszych debiutująca Wiktoria Suchorab, pokonując przez przewagę techniczną Amelię Łakomską z KSW ŁKS Boks Łódź, niestety w półfinale przegrała w podobny sposób również z późniejszą Mistrzynią Polski Oliwią Ściągaj X Fight Piaseczno.

O pechu może mówić dojeżdżająca z gminy Podedwórze na treningi do Włodawy Aleksandra Sokołowska w kat 46 kg kadetek starszych, bowiem już w pierwszej walce trafiła na Mistrzynię Polski, zawodniczkę gospodarzy Samantę Klein i przegrała pojedynek.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki Sponsorom Panu Wiesławowi Blicharskiemu prezesowi firmy HANDBUD Włodawa, Państwu Ryszardowi i Marii Drob właścicielom Hotelu DROB w Urszulinie oraz dotacjom z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego we Włodawie.