Nietypowe pomysły do budżetu obywatelskiego

9 wniosków złożyli mieszkańcy Włodawy do budżetu obywatelskiego. Już po wstępnej weryfikacji 3 projekty zostały odrzucone. Trzeba przyznać, że w tym roku wnioskujący wykazali się wyjątkową fantazją, zgłaszając m.in. hotele dla owadów, strefę zabaw dla psów, czy siłownię do street workout`u.

– Do wydania mamy tylko 100 tys. zł. Natomiast realizacja każdej z propozycji, które odrzuciliśmy, byłaby o wiele droższa – informuje Agata Zakrzewska, kierownik wydziału oświaty, kultury i promocji urzędu miasta.

Projekty te dotyczyły budowy skateparku oraz sztucznego lodowiska. Obydwie atrakcje, według sugestii wnioskodawców, mogłyby powstać przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Trzeci odrzucony wniosek obejmował przystosowanie ulicy Działkowców do potrzeb wspólnego ruchu. Miałby powstać ciąg pieszo-rowerowy, parking dla samochodów osobowych oraz oświetlenie.

Pozostałe 6 wniosków zostało pozytywnie ocenionych pod względem formalnym, ale to nie oznacza, że mają szansę na realizację. Zostaną poddane kolejnym konsultacjom.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

 

1 Komentarz do "Nietypowe pomysły do budżetu obywatelskiego"

 1. Wodzirej zrobił już promenadę, wyremontował Czworobok, pozakładał solary, sprowadził biznes do Włodawy, wiec nic mu innego nie pozostaje jak prosić mieszkanców o dobre pomysły, bo sam nie takich nie ma, a jak już coś wymyślił to okazało sięto jednym wielkim niewypałem. Jednak ludzie komentujący na Fb mają rację, że miasto jest źle zarządzane.

 2. Od zarzadzania miastem i podejmowania trudnych decyzji ucieka w nikomu niepotrzebne zabawy i mizerne imprezki, rozmienia budżet miasta na drobnostki. Siedzi na Fb i liczy lajki, tłumaczy się tam krytykującym go, zamiast zająć się na poważnie miastem.

 3. Tak to jest jak konczy się (?) ukraińskie szkoły hahahah

 4. Zrobił też strefę kibica, komunikację miejską, strefę ekonomiczną, przejście graniczne i nowe miejsca pracy. TO człowiek sukcesu.

 5. Prawdziwy sukces to mieć TAKIEGO gospodarza! To nasz sukces wszystkich mieszkanców bo to my go wybraliśmy…

 6. Żałosne są te komentarze 😀

 7. co tam wodzirej nawyczyniał na przejściu granicznym wracając z wycieczki na ukrainę?

 8. To może ja zapytam co tam krecina nawyprawial w klubie że teraz zacztnaja wyplywac pisma o zadluzeniu na gruba kasę? Nowy zarząd zamiast podobno zamiast robić porządki lansuje się fotkami z meczów reprezentacji na FB. Mialabyc dobra zmiana a tu łysy na każdym zdjęciu. Widać kto naprawdę dalej zadzi a kto jest zwykła marionetka. Na miejscu tych ludzi byłoby mi wstyd nazywać się zarządem klubu.

 9. Rożnica polega na tym że członkowie stowarzyszeń pracują za darmo a Muszyński i jego kolega Łągwa rocznie nas kosztują prawie 250 tys zł. Włodawianka dostała 30 tys zł dotacji czyli 12 % tego co idzie na dwóch ludzi. Dotacja zaś przeznaczana jest na szkolenie grup młodzieżowych, drużynę seniorską i trenerów. TO są Fakty!!!!!!!!!!!

 10. Tak jak porażka, to nikt się nie lansuje, swój lans pokazał też na przejściu w drodze powrotnej od ukraińskich przyjaciół, nie dość że nawalony, to jeszcze szalet sobie chciał urządzić, aż panowie w mundurach wzięli się za niego.

 11. a co to jest Włodawianka ? Syf.

 12. zgadza się ta cała włodaswianka to jeden wielki syf. teras wychodzą wszystkie papiery o zadłużeniu klubu w ochzpnie. jeden nowy prezes chciał zrobić autyt to go odwołali pod byle pretekstem. teraz jak drugi prezes chciał robić porządki to terz go uwalili. pojechali na narodowy i tam zrobili sobie zebranie zarzadu i odwolali prezesa. nawet go o tym nie poinformowali 😀 komedia w h…. 😀 lesne dziadki trzymaja się mocno!

 13. Gdy przewodniczący baluje za granicą, odstawia szopki na granicy,a potem ledwo wtacza się do domu to kiedy ma się interesować miastem?

 14. Kiedyś Urban palił szaliki polskiej reprezentacji teraz czerwoni zabraniają oglądać mecze Polski buhaha Ciekawy sposób na zmianę tematy…

  • Lech zimny Jerzy jeszcze ciepły | 15 czerwca 2018 at 00:56 |

   Zawsze kibicuję przeciwko Polsce. Zawsze. A Urban Jerzy to przyjaciel młodzieży.

  • No ładnie próbujesz zmienić temat ale ci nie idzie tak samo jak nie umisz i nie znasz się na na prowadzeniu klubu. Co się stalosie że nie zostałeś prezesem? Pszeciez w gazecie mówiłeś że jesteś gotów na to wyzwabie. Gdzie twoja ambicja9 łysy ci nie pozwolil?

 15. ja mam najlepszy pomysł, wyremontować drogi 😉

 16. ciekawski | 15 czerwca 2018 at 10:22 |

  Coś jest na rzeczy z wodzirejem i jego imprezą na przejściu, skoro tak krzysie odbijają piłeczkę i zmieniają temat? To co tam nawyczyniał włodawski wodzirej, może ktoś coś napisać więcej, jeżeli to prawda z panami w mundurach, to czemu jeszcze nic gazety na ten temat nie piszą?

 17. wodzierej szykuje cos extra na MŚ 2018 w Rosji ma powstać wielka strefa kibica we Włodawie tylko gdzie jak już mistrzostwa on i jego krzysie

 18. Strefa Kibica miała być na Euro i jak zwykle nic nie było oprócz propagandy Teraz strefę ma Okuninka, Hanna i Wisznice…..czyli można.

 19. hahahahaha, już jak zrobi tą strefę, to niech nie zapomni o postawieniu szaletów, bo znów będzie pragnął załatwić się w miejscu publicznym jak na przejściu.

 20. Na przejściach granicznych są toalety!!!!

 21. Strefę robi na muszli ze swoim klakierem Michałem Z w programie są 3 mecze polski wstyd jakich mało strefa kibica jest na całe mistrzostwa a nie na pare meczy

 22. Kim jest klakier Michał Z ?

 23. Całe miasto mówi??myślisz że wszyscy we Włodawie to idioci?Rotaz nie pomagasz swojemu nadprezesowi z Kodnia

  • Idiotą to jest ten co zachowuje się jak świnia na przejściu granicznym, nie dość że jedzie pijany ledwo trzymając się na nogach, to jeszcze nie potrafi się zachować tylko pyskuje do pracowników, którzy go upominają. Wstyd na Włodawę, więc nie ma co się dziwić, że Włodawiacy komentują takie zachowanie.

 24. Wystarczy sprawdzić który pogranicznik z Włodawy miał w tym dniu dużur i dowiemy się jak było. Ktoś kto takie głupoty wygaduje na pewno chętnie o tym opowie oficjalnie. Jak to był taki incydent to pewno na przejściu odnotowany.

 25. Chciał to się wylał kto mu zabroni , nie takie pewnie rzeczy robi hehe 😀 oby nie był sprawcą wielu ciąż , pojechał ,popił, por…..ał prawdziwy zły porucznik 😀

 26. Kim jest Michał Z ?

 27. Włodawskim Zorrem

 28. a co się stało na przejściu, bo w necie nie ma niczego? ;/

 29. wizażystka | 16 czerwca 2018 at 08:48 |

  O wnioskach NIK poinformowała na Twitterze Wizażem zajmowało się trzech wykonawców, którym KPRM zapłaciła w ciągu kilku miesięcy 167,9 tys. zł. NIK zwraca uwagę, że na podobne usługi w okresie 2014-2016 Kancelaria wydała łącznie 107,2 tys. zł.
  Na usługi wizażu zewnętrzne firmy wystawiły jedenaście faktur. Jeden z podmiotów wystawił osiem faktur na kwoty od 11 do 49 tys. zł, pozostałe – trzy faktury na kwoty od 1,8 tys. do 3,1 tys. zł.

  NIK: Nierzetelne rozliczenia
  Szczególną uwagę kontrolerzy zwrócili na fakturę na kwotę 49 tys. zł z 13 grudnia 2017 r., kiedy premierem był już Mateusz Morawiecki. Stwierdzili, że została rozliczona “nierzetelnie”.

  Osoby odpowiedzialne w KPRM za realizację wydatku w kwocie 49 tys.zł, (tj. o ponad 48 razy wyższą niż szacunkowa wartość jednej usługi), nie były w stanie uzasadnić tak znaczącej, w porównaniu z wcześniejszymi wydatkami, kwoty oraz wskazać efektów jej wydatkowania – czytamy w informacji NIK.

  • To jest tak zwany temat zastępczy ! Za czasów PO często stosowany dla odwrócenia uwagi
   od ważnych problemów !

 30. a to Morawiecki chciał sikać na przejściu? Bo już się pogubiłem ;/

 31. Mniej mnie osobiście dotyka jak ktoś chce sikać na przejściu niż jak kradnie grubą kasę z naszych wspólnych pieniędzy.Na wizażystki jest ,na ważne wydatki ( niepełnosprawni na przykład, czy sport w samorzàdach/ nie ma.

  • Zapomniałeś Sławek ile PO-paprańcy nakradli przez 8 lat ? A sport lokalny to z budżetu gminy – miasta powinien być wspierany – ale oni czytaj burmistrz, radni i pracownicy UM wolą się bawić i upijać do nieprzytomności za miejską kasę !

  • M.Tuska i tak nikt nie przebije

 32. Może wodzirej wprowadzi nową dyscyplinę w urzędzie: sikanie po kątach.

 33. We wlodawiance dalej klutnie jesr nasteopny prezes jaja w h…:D

 34. Jeśli to nieprawda to zapewne Wodzirej założy sprawę… Wątpię w to bo jest chyba mocno przestraszony…

 35. pięknie, k... pięknie | 18 czerwca 2018 at 09:01 |

  Jedni leją po murach, a inni w tym czasie zabiegają o pieniądze na Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Na województwo lubelskie przeznaczono 37,7 miliona zł, a miasto Włodawa nie uzyskało nawet jednej złotówki miir.gov.pl/media/58191/woj_lubelskie.pdf

 36. Zadowolony z władzy | 18 czerwca 2018 at 09:11 |

  Fantastiko Lem wysiada.

 37. Zadowolony z władzy | 18 czerwca 2018 at 09:41 |

  Temat budżetu obywatelskiego , 100 tyś zł obywatele miasta Wlodawy mogliby przeznaczyć na udogodnienie pracy urzednikowm np. lepsza klimatyzacja w pomieszczeniach biurowych w UM.

 38. Towarzysz Chruszczow | 18 czerwca 2018 at 10:32 |

  Na Włodawiance budują piękną siedzibę. Chłopy z Woli i Dubeczna nie posiadają się z radości. W sobotę rano obornik na pole, po południu wbić kilka goli kelnerom z nieboszczki Włodawianki, później szybki prysznic i w niedzielę rano na sumę można iść z podniesionym czołem. Włodawa gnije i będzie gniła bo alternatywą dla miernego Muszyńskiego są dorobkiewicze łechtający własne ego. Stara gwardia z prawa i lewa dawno pousadzała się na państwowych stołkach, w miejskich w spółeczkach, odcina kupony, popija winko z Paulinami i z nostalgią patrzy jak ich delfinki obrzucają się łajnem w walce o koryto.

 39. Wiesław Muszyński | 18 czerwca 2018 at 17:31 |

  Szanowni Państwo.
  Oczywiście, jest nieprawdą, że rzekomo podczas jednej z wizyt za granicą zachowałem się skandalicznie na przejściu granicznym. Nigdy nie miała miejsce taka sytuacja z moim udziałem. Poza tym, jeżeli już ktoś tworzy takie oszczerstwa, powinien wiedzieć, że na przejściu granicznym oprócz kierowcy, nie wysiada się z samochodu (chyba, że o to poprosi służba graniczna lub celna), a taka sytuacja również w stosunku do mojej osoby nie miała miejsca.
  Wlodawianie mogą być pewni, że reprezentowani są przeze mnie na najwyższym poziomie zarówno na oficjalnych jak i mniej oficjalnych spotkaniach.
  Postanowiłem to napisać nie dla piszących te brednie, lecz do informacji opinii publicznej, która karmiona jest tymi fałszywymi oszczerstwami.
  Tym samym stawiam wyzwanie osobie, która to rozpowszechnia. Pokaż, że jesteś prawdziwym mężczyzną i podpisz się z imienia i nazwiska pod postem. A jeżeli jest to częścią zbliżającej się negatywnej kampanii wyborczej przeciwko mojej osobie, stań do walki na argumenty merytoryczne a nie obłudne kłamstwa.

 40. Ciemna Strona Miasta | 18 czerwca 2018 at 21:10 |

  Można zrobić jakiś ciekawy dokument i powtórzyć film marcoD wiele w mieście afer i przekrętów a na wszystko znajdzie się jakiś materiał video 🙂 już niedługo nowy dokument

 41. Zadowolony z władzy | 19 czerwca 2018 at 08:38 |

  Skąd ta pewnośc ,że to mężczyzna napisał o perypetiach na przejściu granicznym o ile mialy miejsce a nie kobieta ?

 42. Coś jest na rzeczy ! Jak mówią “w każdej plotce jest trochę prawdy”,a “winni się tłumaczą”.

 43. W każdej plotce jest coś z prawdy, dobre. Ale doniesienie na Włodawiankę do Prokuratury to nie plotka tylko FAKT. I jest coś na rzeczy bo Kręcina i spółka latają jak poparzeni i tłumaczą ze ” zajumać tysiaka ” to nie przestępstwo Ciekawe co zrobią jak przeprowadzą im audyt taki z zewnątrz. Ciekawe czy fakturki już gorące ?? Coraz mniej Włodawiaków kupuje tą działalność Zarządu

  • W plotce o Muszyńskim jest też dużo prawdy. Tego dnia skorzystał kilka razy z toalety. Osiem razy ogarnął jedyneczkę i raz ale za to porządnie zabrał się za dwójeczkę. Serio kwa darmozjady musicie sprowadzać te swoje kampanie wyborcze do poziomu latryny? Rozumiem, że Zańko z kumplami mają już taką obsesję, że za Muszyńskim krok w krok jeżdżą bo a nuż znowu jakiegoś babola sieknie. Zabawy włodawskiej klasy politycznej, psia wasza mać

 44. Z tego co mi wiadomo to Zańko jeździ do Kodnia i pozyskuje spore środki dla gminy w której pracuje.

 45. Z tego co wiem to wczoraj pili piwo na muszli

 46. Włodawiak | 20 czerwca 2018 at 10:51 |

  Do Anonima – i super nich tak już zostanie, niech sobie dalej jeżdzi do tego Kodnia. Tam pasuje i jemu i ludziom z Kodnia. Po co to zmieniać. Nam Włodawiakom też pasuje tak jak jest. Koniec kropka.

  • Towarzysz Chruszczow | 20 czerwca 2018 at 11:23 |

   No Właśnie nie bardzo mi pasuje tak jak jest. Oczywiście Zańko ze swoją “grupą” z Włodawianki czy Kononowicz Peruta z Manchesteru to taka sama porażka jak Muszyński ale może będzie ktoś lepszy w stawce. Trzeba mieć nadzieję. Nawet gdy jest ona mamą niemądrych i nie do końca przepada za swoimi dziećmi.

   • Popatrzmy realnie – obecny burmistrz nie sprawdził się w swojej roli – czerwona kartka, Kononowicz z Manchesteru – wielka niewiadoma – całkowity brak zaufania !
    MZ – sprawdzony “w bojach” w Kodniu, rodowity Włodawiak, dobrze wykształcony – z tej trójki lepszego wyboru nie ma.

    • PS
     Miejmy nadzieję, że MZ zechce ubiegać się o stanowisko burmistrza Włodawy, bo inaczej to stagnacja i degradacja naszego miasta przez kolejne 4 ups 5 lat !!!

     • Mariusz kto ci taką ładną laurkę wystawił? Kręcina z którym spuściłeś Włodawiankę z 4 do a klasy? A może twuj pszyjaciewl Daniel. znay w świecie biznesmen który oprócz cykania ci samojebek reprezentuje sobą poziom bugu w trakcie suszy. no chyba ze byli to twoi najemnicy z siedlec.

    • Towarzysz Chruszczow | 20 czerwca 2018 at 12:46 |

     Mariusz jesteś częścią tej samej kliki od lat. Razem z kolegami spuściłeś przeciętnie prosperujący klub piłkarski z IV ligi do b klasy w dwa tygodnie. Twoje sukcesy w Kodniu to paplanina medialna. Nie robisz więcej niż inni lokalni urzędnicy w innych gminach. Jedyne czym się wyróżniasz to nachalną propagandą siebie samego. Masz pęd do władzy i niezaspokojoną potrzebę łechtania własnego ego. Patrząc realnie Mariusz nie jesteś lepszy od reszty tej hałastry. Wykształcenie raczej też przeciętne. Przeciętny wydział na przeciętnym uniwersytecie. Zawrotnej kariery prawnika w swoim CV raczej nie zrobiłeś więc trochę więcej pokory.

 47. przedsiębiorca | 20 czerwca 2018 at 12:32 |

  No coż piszecie bezrobocie we Włodawie budować fabrykę a kto tam będzie pracował??? Okoliczne wsie bo we wlodawie nie ma ludzi do pracy. A Krzysie wodzireja musza duzo sie uczyc bo pokazuja nie ta strone medalu lub nie ta strone ciemnej strony miasta tak. Ja osobiscie jestem goracym przeciwnikiem pisu i Krzysiow ale uwazam ze wodzirej obral dobry kierunek na promocje turystyki i regionu. Dni wlodawy festiwal wodowskaz to sciaga turystow. A pis zrobi z Polski Polska Republike Bialorusi nawet na poziomie lokalnym. PiS i osoby wywodzace sie z tego ugrupowania to dawny TKM arogancja brak poszanowania prawa i dobrze ze coraz wiecej to ludzi widz. Wiec czy ktos z PiSu to dobry kandydat na Burmistrza? Sami sobie odpowiedz dajcie.

  • Każdy inny lepszy niż wodzierj !

  • Towarzysz Chruszczow | 20 czerwca 2018 at 13:42 |

   Na bank rzesze turystów z całej Polski jadą do Włodawy zobaczyć “wodowskaz”. Co się ćpa w tej Włodawie to ja nie wiem. Poprzednik siekał ścieżki rowerowe, Orliki, basen jak szalony. Muszyński zrobił wiatę nad Bugiem. A w kolejce do koryta jakiś półanalfabeta i mitoman z Manchesteru i Mariusz “Zrobię Sobie Selfie” Zańko. Strach się bać

 48. Towarzysz Chruszczow – poczytaj tempa głowo na FB:
  Dwa wnioski, które przygotowałem dla MLUKS Zapasy Włodawa oraz MLKS Włodawianka Włodawa otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w ramach #ProgramKlub2018. Na szkolenie młodzieży i zakup sprzętu trafi po 10 000,00 zł To już drugi rok z dotacjami. Polecam się na przyszłość.

  i komentarze

  Krzysztof Handor Brawo Mariusz- oby jeszcze spokój zapanował w tym naszym klubie bo większość ludzi już jest tak skołowana , że nie wiadomo co się dzieje.

  Mariusz Zańko
  Mariusz Zańko Gratuluję również dla MKS Mechanik Włodawa i trenera Sylwester Skorpion Protas pozyskania środków, cieszę się że mogłem delikatnie pomóc. Dotację otrzymali również zawodnicy tenisa z SMS Włodawa. Brawo WY. 40 000 zł z Ministerstwa Sportu to bardzo ważne wsparcie.

  Robert Lenart
  Robert Lenart Serdeczne dzięki Mariusz za wspieranie Włodawskich Zapasów. Każdy wie, że zapaśnicy zawsze doceniają ludzi dobrej woli !!!
  Jeszcze raz, czapki z głów
  Pozdrawiam

  • Towarzysz Chruszczow | 20 czerwca 2018 at 13:46 |

   Super Mariusz. Maladziec. Sprawdź klasę rozgrywek Włodawianki przed rozpoczęciem rozgrywek. I dwa tygodnie po. Plus przeczytaj sobie wywody swoje i swoich kolegów po degradacji. Rok prawię odradzacie się z popiołów. Prokurator podobno nawet ma wam w tym pomóc.

 49. Matka zawodnika | 20 czerwca 2018 at 14:51 |

  Te wnioski dla Klubów to “śmiechu warte” W tamtym roku za tą kasę 9 chłopaków z włodawianki pojechało na obóz do Kodnia spali i jedli u księdza a jeszcze rodzice dopłacali. Zańko ubrał och w koszulki z Jastrzębiem i oprowadzał po Kodniu. Napisał projekt i sam zgarnoł całą kasę na jego realizację. dzieci chciały jechać do Zakopanego i troche dopłacić

  • Młodzi chłopcy śpiacy u księdza. Potencjalny skandal obyczajowy 😛

  • Jeśli jesteś taki mocny to sam pozyskaj kasę i zorganizuj obóz dla Włodawianki. Bo obóz w Kodniu zorganizowany ze środków zewnętrznych był chyba jedynym zorganizowanym w ciągu ostatnich kilku lat…. a część zawodników,która tam był gra teraz pomimo młodego wieku w drużynie seniorskiej.

  • Nie rozpłacz się przez sezon posprzątasz pare domków po kuracjuszach i sama pojedziesz do wymarzonego Zakopanego z synem a nie jeszcze za pieniądze podatników sponsorować wam Zakopane z miernotą klasy A , Kodeń to i tak za wiele powinniście w Okunince płacić za obozy dla dzieci tylko reprezentanci polski trenują w Zakopanem

 50. ksysio sie sklonował?! był jeden teraz jest ich już kilku?! sie chopak rozmnarza na potenge

 51. Nauczyciel | 20 czerwca 2018 at 18:03 |

  Naucz się ortografi analfabeto!!

 52. Lepiej skończyć prawo, niż zaocznie płatne studia na Ukrainie.

 53. od pozyskiwania środków dla włodawianki jest jej zarząd, dlaczego nie było obozów od lat, coś słabiutki ten zarząd i żle dzieli pozyskane pieniądze

 54. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki