Brakuje tylko jacuzzi

XLVII sesja Rady Miejskiej we Włodawie była pełna interpelacji. Poruszono multum spraw – tych, co zawsze: drogi, chodniki, oświetlenie. Ponownie sesja nie była transmitowana przez Internet.

Interpelacje, wnioski i zapytania radnych zaczął radny Krzysztof Flis. Ponowił prośbę o stworzenie etatu dla osoby odpowiedzialnej za prowadzenie zawodów sportowych w mieście; zaapelował o zamontowanie jacuzzi w miejsce brodzika na pływalni; o włączenie się w akcję Biały Orlik; o uzupełnienie o ławeczki i tablicę informacyjną wiaty przy wodowskazie na Bugu. Zauważył także brak koszy na śmieci przy ul. Lubelskiej, prosił o poszerzenie oferty komunikacyjnej w mieście, pytał także o przyszłość Orlika w tym roku oraz kwestie PG nr 1, które jest wygaszane – co z nauczycielami i pracownikami?
Jerzy Łagodziński zwrócił uwagę na brak oznaczeń, tablic informacyjnych, wyznaczonych ulic i bezpiecznych przejść na nowo powstałych osiedlach domków jednorodzinnych. Interesował go też koszt utrzymania cmentarzy we Włodawie.

Beata Rudziewicz zainteresowała radę kwestią wałęsających się psów na os. Kraszewskiego (jedno dziecko zostało pogryzione w ostatnich dniach przez takiego psa).

Renata Kapelko pytała o lodowisko w czasie ferii i miejskie propozycje w tym okresie.

Elżbieta Wołoszun chciała wiedzieć, czy będzie dywidenda w MPGK i jaki jest koszt występu zespołu Bajm podczas Dni Włodawy.

Erazm Meniów poruszył sprawę braku odśnieżania ścieżki rowerowej do Okuninki i przyszłość podstrefy ekonomicznej.

Mirosława Dynkiewicz pytała o plany składania projektów unijnych w najbliższym czasie przez miasto.
Lucjan Gąsiorowski prosił o zwiększenie środków na remonty ulic, zaś Joanna Szczepańska o sytuację placówek nieferyjnych w mieście i brak dostępu do nich dzieci w czasie ferii.
Radni gremialnie prosili też o remonty ulic czy remonty lub budowę chodników. Niemal wszystkich, często włącznie z oświetleniem. Na koniec K. Flis zapytał o przyszłość klubu MLKS Włodawianka.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 komentarz "Brakuje tylko jacuzzi"

  1. a jacuzzi to super sprawa

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content