Strzelnica gotowa

Prace ziemne dobiegły końca, teren jest ogrodzony, a regulamin zatwierdzony. W drugiej połowie lutego nastąpi oficjalne otwarcie strzelnicy w Hannie, którego pomysłodawcą jest Liga Aktywności Strzeleckiej (LAS).

– W piątek odbyło się walne zebranie stowarzyszania Ligi Aktywnego Strzelectwa (LAS) – mówi Grażyna Kowalik, wójt Hanny. – Mam przyjemność poinformować, że nową siedzibą stowarzyszenia została Hanna. Dzięki temu już w najbliższych tygodniach będzie można korzystać z gminnej strzelnicy i pod okiem wykwalifikowanych instruktorów strzelać z broni palnej. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do sekretariatu Urzędu Gminy, gdzie można wypełnić formularz i tym samym zostać członkiem stowarzyszenia LAS – zachęca Kowalik.

Prezesem i pomysłodawcą stowarzyszenia jest Bernard Błaszczuk, na co dzień pogranicznik, radny gminy Wyryki i wielki propagator ciekawych form spędzania wolnego czasu. To właśnie LAS odkryło i przywróciło świetność starej strzelnicy w Hannie. W ubiegłym roku zakończono wszystkie prace budowlane. Teraz pomysłodawcy czekają tylko, aż przyjedzie kurier z zamówionymi znakami i olaminowanym regulaminem. – Wszystko mamy już dopięte na ostatni guzik – mówi Błaszczuk. – Regulamin jest zatwierdzony, budowlanka też. Czekamy jedynie na montaż odpowiednich oznaczeń i w drugiej połowie lutego będziemy świętować otwarcie obiektu – dodaje prezes.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

Skip to content