Rusza wakacyjne kolejowe połączenie stolicy Polesia Zachodniego miasta Włodawy z Chełmem

Już 24 czerwca premiera letniego wakacyjnego weekendowego połączenia kolejowego na linii kolejowej nr 81 Chełm – Włodawa. Pociąg przewozów regionalnych spółki POLREGIO będzie kursował w soboty i niedziele, aż do końca sierpnia. Kursy odbywać się będą dwa razy dziennie – rano i po południu. Z dworca głównego w Chełmie szynobus odjeżdżać będzie w kierunku Włodawy o godzinie :

Kurs poranny z Chełma do Włodawy :

07:37 w dniach od 24 czerwca do 20 sierpnia – soboty i niedziele oraz dodatkowo szynobus pojedzie 14 i 15 sierpnia tj. poniedziałek i wtorek.

7:48 w dniach 26 oraz 27 sierpnia – sobota i niedziela.

Kurs popołudniowy z Chełma do Włodawy :

15:03 w dniach od 24 czerwca do 16 lipca – sobota i niedziela.

15:18 w dniach od 22 lipca do 27 sierpnia – soboty i niedziele oraz dodatkowo szynobus pojedzie 14 i 15 sierpnia tj. poniedziałek i wtorek.

a z Włodawy w kierunku Chełma o godzinie: 

Kurs poranny z Włodawa do Chełma :  

9:28 w dniach od 24 czerwca do 26 sierpnia – tylko w Sobotę
10:30 w dniach od 25 czerwca do 27 sierpnia – tylko w Niedzielę oraz dodatkowo szynobus pojedzie 14 i 15 sierpnia tj. poniedziałek i wtorek.

Kurs popołudniowy z Włodawy do Chełma :

16:51 – w dniach od 24 czerwca do 27 sierpnia – soboty i niedziele oraz dodatkowo szynobus pojedzie 14 i 15 sierpnia tj. poniedziałek i wtorek.

Szynobus jest skomunikowany na stacji Chełm z pociągami z i do Lublina oraz z pociągami :

IC „KUJAWIAK” 25100/28140 jadącym do Bydgoszczy Głównej oraz Szczecinka przez Lublin Główny, Dęblin, Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Skierniewice, Łowicz Główny, Kutno, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz.

IC „CHEŁMIANIN” 21100 jadącym do Warszawy Wschodniej przez Rejowiec, Trawniki, Świdnik Miasto, Lublin Główny, Lublin Zachodni, Nałęczów, Puławy Miasto, Dęblin, Pilawę.

Nowa usługa kolejowa będzie szczególnie atrakcyjna dla osób planujących aktywny wypoczynek na łonie natury, które cenią sobie spokój, ciszę i kontakt z przyrodą. Szynobusy będą kursować w soboty i niedziele, umożliwiając podróżnym spędzenie całego weekendu na odkrywanie atrakcji Chełma i Włodawy oraz ich okolic. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem historii, kultury, czy po prostu chcesz oderwać się od codzienności i zrelaksować się w otoczeniu przyrody, ta podróż będzie doskonałą okazją do spełnienia Twoich marzeń.

 Pociągi będą zapewniać komfortową podróż wraz z widokami na urokliwe krajobrazy i możliwość podziwiania malowniczych miejscowości, przez które będzie przejeżdżać trasa.

Dodatkowym udogodnieniem dla pasażerów jest możliwość zabrania do pociągu zwierzaka lub roweru. Ponadto, szynobus jest klimatyzowany oraz wyposażony w toaletę.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów znajdą Państwo na stronie internetowej : https://portalpasazera.pl/Plakaty
Możliwość zakupu biletu przez Internet : https://kup.biletyregionalne.pl/ lub https://bilkom.pl/
Strona przewoźnika : https://polregio.pl/pl/

WARTO WIEDZIEĆ :

 PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetargi na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy nowego połączenia kolejowego między Lublinem a Łęczną oraz rewitalizację trasy Chełm – Włodawa. Szacowana wartość obu projektów z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r. to ok. 1,2 mld zł.

PLK SA ogłosiły też przetarg na dokumentację projektową rewitalizacji trasy między Chełmem a Włodawą wraz z poprawą dostępności transportu kolejowego we Włodawie. Projekt o szacowanej wartości ponad 500 mln zł obejmuje odnowienie ok. 41 km linii kolejowej nr 81 na odcinku Chełm – Okuninka Białe oraz budowę ok. 10 km jednotorowej niezelektryfikowanej linii kolejowej przez Okuninkę do Włodawy. Pociągi pojadą z prędkością do 120 km/h. Czas przejazdu między Włodawą a Chełmem wyniesie ok. 53 min. Dzięki realizacji projektu możliwe będzie przywrócenie regularnych połączeń pasażerskich na tej linii. W ramach prac planowana jest modernizacja 9 przystanków: Koza-Gotówka, Karolinówka, Ruda-Huta, Ruda-Opalin, Uhrusk, Wola Uhruska, Stulno, Sobibór, Okuninka Białe oraz budowa stacji Włodawa Miasto. Wszystkie obiekty będą przystosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Oba projekty mają powstać do końca 2026 roku, a budowa rozpocznie się w 2027 r.

– O tym jak ważna jest to inwestycja dla rozwoju Włodawy, okolicznych gmin i całej Lubelszczyzny nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Rewitalizacja linii kolejowej nr 81 Chełm – Włodawa będzie z pewnością impulsem do rozwoju gospodarczego i turystycznego. Dodatkowo dla Włodawy realizacja tego projektu będzie miała dodatkowy aspekt historyczny, ponieważ przewiduje przedłużenie linii kolejowej bezpośrednio do naszego miasta.

– mówił Burmistrz Włodawy -Wiesław Muszyński podczas wydarzenia związanego z podpisaniem w mieście Włodawa „Porozumienia w sprawie współpracy w zakresie realizacji projektu rewitalizacji połączenia Chełm – Włodawa wraz z poprawą dostępności transportu kolejowego w m. Włodawa” w 2020 roku.

1 komentarz "Rusza wakacyjne kolejowe połączenie stolicy Polesia Zachodniego miasta Włodawy z Chełmem"

  1. Komu wy te pierd….ty piszecie Połączenie kolejowe Chełm – Włodawa a przystanek Okuninka Białe hahahhahahahahahhahahahahahahhahahahaha

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content