“Włodawa dla zwierząt” będzie stowarzyszeniem

Od prawie dwóch lat Weronika Furtak działa na rzecz bezdomnych zwierząt we Włodawie i okolicach. Teraz postanowiła założyć stowarzyszenie i zaprasza mieszkańców do współpracy.

Za bezinteresowną pomoc bezdomniakom Weronika została nominowana do tytułu Dobroczyńca Roku, przyznawanej przez naszą gazetę. Tę nagrodę dedykuje wszystkim, których serca są otwarte dla zwierząt. – Bez Waszej pomocy nie zdziałałabym nic. To też Wasza nagroda – nie ukrywa Weronika.

Po prawie dwóch latach zaangażowania w pomoc zwierzętom została doceniona i – jak zapowiada – nie zamierza spoczywać na laurach.

– To były dwa lata pełne szczęśliwych i cudownych chwil, ale też smutnych, ciężkich, niekiedy pełnych poczucia bezsilności. To lata pełne trudu i poświęcenia, ale też ogromnej satysfakcji. Udało się pomóc wielu zwierzętom. Jeszcze więcej wciąż czeka na pomoc. Nadszedł czas, by podjąć kolejny krok, który pozwoli poszerzyć działania. Wychodzę z inicjatywą stworzenia “Stowarzyszenia Włodawa dla Zwierząt” – mówi Weronika.

Celem stowarzyszenia będzie opieka nad zwierzętami i szukanie im domów stałych. Sformalizowanie działań da możliwość współdziałania z organami państwowymi i samorządowymi (m.in. policją, strażą  miejską, inspekcją weterynaryjną), gdy np. zajdzie konieczność ścigania winnych niedoli czworonogów i ich ukarania. Stowarzyszenie może występować w roli oskarżyciela posiłkowego w sprawach o znęcanie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.