Włodawa. Szukają miejsca dla miejskiej tężni 

Włodawski ratusz szykuje się do postawienia w mieście tężni solankowej. O tym, że powstanie, burmistrz Włodawy poinformował na początku bieżącego roku. Urzędnicy szukali dla prozdrowotnej “konstrukcji” odpowiedniej lokalizacji. Wygląda na to, że w końcu się udało.

Pomysłów było kilka. Pierwszy zakładał postawienie tężni w tzw. Parku Kasztanowym przy włodawskiej cerkwi. Park przeszedł niedawno rewitalizację, teren został uporządkowany, pojawiły się nowe ławki, alejki i nasadzenia.

– To miejsce wydaje się idealne, ale czy będziemy mogli postawić tam tężnię solankową, będzie zależało od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, bo to teren objęty nadzorem konserwatorskim – tłumaczył wtedy Leszek Wiatrowski, kierownik wydziału inwestycji i rozwoju urzędu miasta.

Dziś już wiadomo, że tężni przy cerkwi nie będzie. – Ta lokalizacja nie zdałaby egzaminu, bo jak się okazało, jest tam za mało miejsca na taką inwestycję. Tężnia potrzebuje przestrzeni, a Park Kasztanowy jest niewielki. Rośnie tam dużo starych kasztanowców, jest za ciasno – tłumaczy burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Jak nie Park Kasztanowy, to może Park Miejski, który okalają ulice Reymonta, al. Jana Pawła II i ul. Mielczarskiego. Ten jest zdecydowanie większy.

– W przypadku tej lokalizacji, zgody na postawienie tężni nie wyraziła Gmina Żydowska, bo park znajduje się na terenie dawnego cmentarza żydowskiego – wyjaśnia burmistrz.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Włodawa. Szukają miejsca dla miejskiej tężni "

  1. A takim pięknym miejscem jest tzw. ” psie pole”… To duży plac w okolicy dworca autobusowego, który porastają koszone chyba raz w roku chwasty a okoliczni mieszkańcy pieski wyprowadzają. I duże skupiska bloków, i szkoła nr 3, i przedszkole miejskie, i Orlik i byłby widoczny dla przejeżdżających do miasta turystów. To byłaby okazała, widoczna wizytówką miasta a nie kącik przy ogrodzie paulinów!

  2. No jasne wybudujmy jeszcze tężnie pedofilom…

  3. Pieknie przeyebane pieniadze! Masz dar wiesławie!

  4. Mieszkaniec | 3 czerwca 2022 at 12:39 |

    To nie jest dobre miejsce, powinna być blisko centrum a nie na uboczu, każdy przechodząc mógłby się zatrzymać, przysiąść a nie za MOSiRem, zła propozycja, przecież to dla mieszkańców ma być użyteczna a nie żeby postawić i by była

  5. Może ojcom potrzebna bardziej niż mieszkańcom…

  6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content