ZŁOTY MEDAL GÓRNEGO W GRAND PRIX POLSKI W KICKBOXINGU, SREBRO BIANKI ORAZ DWA BRĄZY DZIWULSKIEJ I DEBIUTUJĄCEJ SULIMY

W miejscowości Mińsk Mazowiecki w dniu 09.06.2024 odbył się turniej Grand Prix Polski w kickboxingu kadetów i juniorów. Organizatorem był Polski Związek Kickboxingu, Klub Wallhala Mińsk Mazowiecki. Mistrzostwa zgromadziły około 350 zawodników i zawodniczek z klubów z całej Polski.
Z Włodawskiego klubu kickboxingu „Skorpion” MKS Mechanik Włodawa wystąpili Bartosz Górny, Bianka Kaczmarek, Aleksandra Dziwulska oraz debiutująca Karolina Sulima.

Złoty medal zdobył Bartosz Górny wśród juniorów, srebrny wśród kadetek młodszych 42 kg zdobyła dziesięcioletnia Bianka Kaczmarek a brązowe medale zdobyły Aleksandra Dziwulska oraz Karolina Sulima kadetki starsze 55 kg i 60 kg.

Najbardziej dramatyczną walkę stoczyła Karolina Sulima w półfinale, gdzie wielu zdaniem powinna zwyciężyć ten pojedynek, Karolina to uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki zamieszkała w miejscowości Zaświatycze z której dojeżdża na zajęcia.

Bartosz Górny wygrał turniej po raz drugi z rzędu, natomiast Biance nie udała się ta sztuka i przegrała z medalistką Mistrzostw Polski z Piaseczna w finale.

Dobrze zaprezentowała się również Aleksandra Dziwulska, która w półfinale trafiła również na medalistkę Mistrzostw Polski, bardzo mocną i starszą zawodniczkę z Łaska, która wygrała Grand Prix.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego we Włodawie, Starostwu Powiatowemu we Włodawie oraz wieloletniemu sponsorowi klubu wspierającemu dzieci i młodzież Panu Wiesławowi Blicharskiemu właścicielowi firmy Handbud Włodawa. Klub wspiera również HOTEL DROB Urszulin.
Warto powiedzieć że Włodawski Klub kickboxingu Skorpion mocno zaznaczył obecność na scenie krajowej wracając prawie z każdej imprezy z medalami, już za rok będzie obchodził 20 -lecie działalności a największe sukcesy odnosili zawodnicy i zawodniczki w Mistrzostwach Świata i Europy. Założycielem i prezesem klubu jest utytułowany niegdyś zawodnik mgr Sylwester Protas.

Podziękowania również dla członków zarządu Pani Kingi Lejnert, Pana Piotra Linkiewicza oraz Tomasza Bruchackiego a w szczególności dla Burmistrza Pana Wiesława Muszyńskiego, który zauważa wyniki naszej młodzieży i coraz bardziej wspiera działalność klubu.

Był to czwarty turniej w ciągu miesiąca w którym wystąpili zawodnicy włodawskiego klubu MKS Mechanik Włodawa.

Niedługo odbędzie się obóz, który prawdopodobnie odbędzie się w Hotelu Drob w Urszulinie. Bartosz Górny pojedzie również na zgrupowanie Kadry Narodowej przygotowujące do MISTRZOSTW ŚWIATA które odbędą się w sierpniu.

Zapraszamy na zajęcia dzieci w wieku 6-10 lat oraz starszych jak i także na treningi indywidualne dla każdego z boksu, kickboxingu i samoobrony, kontakt pod numerem telefonu 503 641 718.

Skip to content