Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą z włodawskimi dzielnicowymi

Spotkania w szkołach to doskonała okazja by promować bezpieczeństwo na drogach i w życiu codziennym podczas zbliżających się wakacji. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci działają w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Policjanci z włodawskiej komendy zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową w Różance do przeprowadzenia prelekcji dot. bezpiecznego wypoczynku. Była to także doskonała okazja, aby promować założenia ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjanci przypomnieli uczniom i gronu pedagogicznemu o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, o których należy bezwzględnie pamiętać.

Dzielnicowi przypomnieli również o konkursie “Artystyczny PrzeWODNIK”, którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji KGP wspólnie z partnerem Fundacją PZU .

Nie zabrakło prezentacji sprzętu policyjnego oraz rozmowy o tym czym zajmuje się na co dzień dzielnicowy. W bezpośredniej rozmowie wymieniono się spostrzeżeniami i przekazano jak radzić sobie w przypadku zaistnienia przykładowych zdarzeń.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content