Zarzuty dla oszustki

Siedem zarzutów usłyszała oszustka zamieszana w wyłudzanie pieniędzy od starszych osób na terenie Włodawy metodą “na wnuczka” i “policjanta”. 46-latka została zatrzymana w efekcie intensywnej pracy włodawskiej Policji. Za popełnione czyny może jej grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W tym tygodniu policjanci Komendy Powiatowej Policji we Włodawie intensywnie pracowali nad sprawą oszustw “na policjanta” i “wnuczka”, które miały miejsce na terenie miasta. Scenariusz działania sprawców był bardzo podobny. Najpierw do mieszkańca Włodawy na telefon stacjonarny dzwoniła osoba podająca się za ich wnuczka. W rozmowie zwracała się o pomoc finansową w związku ze spowodowanym przez siebie wypadkiem drogowym i potrzebą wypłacenia rekomensaty finanswej poszkodowanym zdarzenia w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej za popłeniony czyn. W niektórych przypadkach telefon był następnie przekazywany osobie, która podawała się za policjanta z Lublina, który potwierdzał wersję wydarzeń i potrzebę przekazania gotówki.

Sumy, kóre żądali oszuści wahały się od 5 000 zł do nawet 34 000 zł. W większości przypadków osoby nie dały się zwieść oszustom i informowały o zdarzeniach Policję. Niestety, jedna z mieszkanek, 90-letnia włodawianka uwierzyła w czyste intencje oszustów i przekazała ponad 5 000 zł nieznanej kobiecie. Włodawscy policjanci w efekcie podjętych działań i pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 46-letnią mieszkankę Włodawy zamieszaną w przestępczy preceder.

Wczoraj zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie 7 zarzutów. Policjanci wnioskują również o tymczasowy areszt dla zatrzymanej. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą, która ma charakter rozwojowy. Oszustwo zgodnie z kodeksem karnym jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Włodawa

2 komentarzy "Zarzuty dla oszustki"

  1. Jaka szkoda, że nie możecie (?) podać imienia i nazwiska tej bezwzględnej złodziejki i oszustki …

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content